Gyventojus laiku pasiekė net 335 mln. Eur GPM permokų

PRANEŠIMAS SPAUDAI

2023 m. rugpjūčio 1 d.,

Vilnius.

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad šiemet iki liepos 31 d. pajamų mokesčio (GPM) permokos grąžintos daugiau nei milijonui gyventojų, jiems pervesta suma viršijo 334,6 mln. eurų. Visgi, pajamų deklaracijas už 2022 m. mokestinį laikotarpį patikslinti turėtų dar beveik 16 tūkst. gyventojų, kuriems dėl to sugrįžtų 7 mln. eurų GPM.


Naujausiais duomenimis, pajamų deklaracijas šiemet pateikė apie 1,54 mln. gyventojų: iš jų 388 tūkst. deklaravo apie 372 mln. Eur mokėtino GPM, o beveik 990 tūkst. gyventojų – 336 mln. Eur grąžintino GPM. Pajamų mokesčio permoka gyventojams susidaro dėl taikyto mažesnio nei priklauso neapmokestinamųjų pajamų dydžio (NPD), taip pat dėl GPM lengvatų (pvz., gyvybės draudimo įmokos, įmokos į pensijų fondus, įmokos už studijas).


„Kaip ir kasmet, daugiausiai permokų susidarė dėl taikyto NPD, šiek tiek išaugo GPM lengvatomis už įmokas į pensijų fondus bei už studijas pasinaudojusių gyventojų skaičius. Dažniausiai taikoma lengvata vis dar išlieka gyvybės draudimo įmokos – už praėjusius metus daugiau nei 293 tūkst. gyventojų VMI grąžino net 48 mln. Eur GPM, – pasakoja VMI Mokestinių prievolių departamento vyr. patarėja Stasė Aliukonytė-Šnirienė.


Ką daryti, jei negavau permokos?


„Gyventojus laiku pateikusius ar patikslinus visas privalomas ankstesnių metų pajamų deklaracijas, deklaruotos pajamų mokesčio permokos pasiekė iki liepos 31 d. Permokų nesulaukę gyventojai priminimus apie nepateiktas deklaracijas ar tikslintinus duomenis bei kitus dokumentus gali rasti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) bei pasitikrinus pranešimų skiltį“, – primena VMI atstovė, pažymėdama, kad permoką galima susigrąžinti už praėjusius penkerius metus.


Visą aktualią informaciją apie gyventojų pajamų ir turto deklaravimą gyventojai gali rasti apsilankę VMI interneto svetainėje, skiltyje Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu – VMI. Konsultacijos mokesčių klausimais teikiame telefonu 1882 (+370 5 260 5060), o nuotolines paslaugas – 8 5 2191 777. Paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose – su išankstine rezervacija.

Share this post

Parašykite komentarą