Pernai Ignalinos AE išmontavimo vykdytojams išmokėta 54,9 mln. eurų programos lėšų

Vilnius, rugpjūčio 12 d. (ELTA).

Trečiadienį Vyriausybei pristatyta Ignalinos atominės elektrinės (AE) eksploatavimo nutraukimo pažanga bei artimiausiu metu planuojami darbai. Energetikos ministerijos teigimu, iš viso jau išmontuota 39 876 tonos Ignalinos AE įrangos.

Planuojama, kad iki šių metų pabaigos bus išmontuota dar 3 952 tonos įrangos. Taip pat iki 2019 metų pabaigos buvo apdorota 33 894 kubiniai metrai radioaktyviųjų atliekų, o 7 733 kubiniai metrai radioaktyviųjų atliekų buvo išvežta į laikinas saugyklas.

Kaip praneša Energetikos ministerija, šiuo metu iš pirmojo Ignalinos AE bloko jau yra išvežtas visas nepažeistas kuras ir vykdomi pažeisto kuro, kurio tvarkymas yra techniškai sudėtingesnis ir reikalaujantis daugiau laiko, tvarkymo darbai. Planuojama į saugyklą visą kurą pervežti iki 2022 metų spalio.

Didžiausias iššūkis, kurį Ignalinos AE tenka spręsti, − reaktorių įrangos išmontavimas. 2019 metais užbaigtas projekto „1-ojo bloko reaktoriaus įrenginio išmontavimas (R1 ir R2 zonos)“ išmontavimo ir dezaktyvavimo projektinės dokumentacijos rengimas, pradėtas licencijavimo procesas. Rengiamasi skelbti konkursą reaktorių aktyviosios zonos R3 išmontavimo galimybių studijai, poveikio aplinkai vertinimui ir kitiems dokumentams parengti.

Pernai iš viso priemonių vykdytojams išmokėta 54,9 mln. eurų Ignalinos programos lėšų, iš kurių didžiąją dalį (85 proc.) sudarė ES lėšos. Numatoma, kad šiemet Ignalinos programai bus skirta dar 68,29 mln. eurų iš ES paramos lėšų. Savo ruožtu Lietuva yra įsipareigojusi finansuoti ne mažiau nei 14 proc. Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo išlaidų.

Planuojama Ignalinos AE išmontavimo darbų pabaiga – 2038 metai.

ELTA (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą