S. Skvernelis nesutinka su G. Landsbergio siūlymu išsikviesti Lietuvos ambasadorių Baltarusijoje: nėra poreikio

Vilnius, rugpjūčio 19 d. (ELTA).

Premjeras Saulius Skvernelis nesutinka su konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio siūlymu konsultacijoms į Vilnių išsikviesti Lietuvos ambasadorių Baltarusijoje Andrių Puloką, tokiu būdu išreikšiant diplomatinę poziciją Aliaksandro Lukašenkos režimo atžvilgiu. Pasak Vyriausybės vadovo, Lietuvos ambasadorius Baltarusijoje bus naudingiausias, jei liks dabartinėje savo darbo vietoje.

„Viską galimą padaryti, jei tam yra poreikis. Aš manau, kad šiandien mūsų ambasadoriaus buvimas Baltarusijoje yra gerokai svarbesnis – visomis prasmėmis – nei jo iškvietimas konsultacijoms, taip parodant tam tikrą diplomatinę poziciją“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams teigė S. Skvernelis.

„Mes esame nusiteikę būti proaktyvūs ir aktyvūs šioje srityje, todėl ambasadoriaus buvimas ambasadoje Minske yra labai reikalingas“, – pridūrė jis.

Antradienį konservatorių pirmininkas G. Landsbergis pareiškė, kad, Seimui priėmus rezoliuciją, kurioje raginama nepripažinti A. Lukašenkos legitimiu valstybės vadovu, kitas žingsnis galėtų būti Lietuvos ambasadoriaus Baltarusijoje iškvietimas konsultacijoms į Vilnių.

„Galėtų būti keliamas klausimas, koks turėtų būti Lietuvos atstovavimas Baltarusijai. Šiandien mes turime ambasadorių, kuris yra įteikęs savo įgaliojamuosius raštus Lukašenkai. Aš manau, kad jis turėtų grįžti į Vilnių konsultacijoms. Baltarusijos ambasadai laikinai galėtų vadovauti antrasis asmuo, kuris savo rašto nėra įteikęs Lukašenkai“, – Seime žurnalistams teigė G. Landsbergis.

Pasak politiko, Lietuvos ambasadai Baltarusijoje vadovaujantis A. Pulokas konsultacijoms į Vilnių galėtų būti iškviestas tol, kol Baltarusijai nesiims vadovauti teisėtai į prezidentus išrinktas lyderis.

Seimas antradienį priėmė rezoliuciją, kurioje ketvirtį amžiaus Baltarusiją valdantis A. Lukašenka skelbiamas nelegitimiu vadovu. ELTA primena, kad neramumai Baltarusijoje kilo po to, kai buvo paskelbta, jog A. Lukašenka per vykusius prezidento rinkimus surinko 80 proc. balsų ir buvo perrinktas dar vienai kadencijai. Kilę protestai buvo malšinami pasitelkus prievartą. Buvo sulaikyta apie 7 tūkst. žmonių, nukentėjo daug demonstrantų.

Benas Brunalas (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą