A. Veryga: savaitgalį nuvykus į Latviją, gali tekti izoliuotis

Vilnius, rugsėjo 3 d. (ELTA).

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga perspėjo, kad savaitgalį lietuviai jau gali nebespėti nukeliauti į Latviją, jei Lietuva paklius į paveiktų šalių sąrašą.

„Latvijoje įsigalioja (paveiktų šalių sąrašas – ELTA) praktiškai kitą dieną. Jei pateksime į paveiktų šalių sąrašą, savaitgalį nuvykę į Latviją jau turėsite izoliuotis. Estija, kaip ir Lietuva, tvirtindavo sąrašą penktadienį, bet įsigaliodavo pirmadienį. Vadinasi, į Estiją teoriškai dar būtų galimybė savaitgalį nukeliauti be izoliacijos“, – nuotolinėje spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė A. Veryga.

Ministro teigimu, Latvija aktyvios sienų kontrolės vykdyti neplanuoja.

„Pokalbyje su Latvija buvo išsakyta, kad aktyvios sienų kontrolės neplanuoja vykdyti ir pasitikės keliautojų sąmoningumu. Turėkite galvoje, kad Latvijoje labai aktyviai situaciją kontroliuoja policija. Jeigu nuvyksite su automobiliu, kuris turi lietuviškus numerius, ar pabandysite apsigyventi viešbutyje, tikrai sulauksite klausimų, iš kur atvažiavote, kodėl nesiizoliuojatės ir panašiai“, – kalbėjo A. Veryga.

„Rytoj tikrai sužinosime. Esame ar nesame paveiktų šalių sąraše, priklausys nuo mūsų rodiklio“, – pridūrė jis.

Praėjusį penktadienį Lietuvos sergamumo rodiklis siekė 15,5.

Šiuo metu Europos ekonominės erdvės šalyse mažesnis nei 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklis yra 6 šalyse: Norvegijoje, Lietuvoje, Estijoje, Suomijoje, Vengrijoje ir Latvijoje.

Lukas Blekaitis (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą