Kadangi dviem tinklais pagautų keturių lašišų buvo per mažai, pažeidėjai upę pertvėrė dar vienu tinklu

Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, bendradarbiaudami su visuomeninės organizacijos „Lašišos dienoraštis“ nariais, kurie, kilus įtarimų, nuolat dalijasi informacija, išaiškino du asmenis, tinklais gaudžiusius lašišas. Už neteisėtai sugautas keturias lašišas jiems teks atlyginti 3880 eurų žuvų ištekliams padarytą žalą. 

Remdamiesi gauta informacija, Utenos GGAI pareigūnai keletą kartų vyko prie Siesarties ruožo Ukmergės rajone, kur, atsižvelgiant į rastus požymius, buvo galima įtarti neteisėtą žvejybą.  

Pirmadienio vakarą, aplinkosaugininkams stebint minėtą upės ruožą, pasirodė du piliečiai. Vienam  sekant aplinką, kitas įbrido į upę, patikrino ir perstatė du tinklus. O antrame tinkle rastas keturias lašišas išėmė ir numetė į krantą.  

Kadangi laimikis pasirodė per mažas, krante stovintis pilietis padavė dar vieną tinklą, kuriuo upė buvo pertverta skersai. Baigę darbą pažeidėjai išsiskyrė – vienas su dviem lašišomis nuėjo prie automobilio, antras dar liko upėje.  

Supratę, kad įkliuvo, pažeidėjai dar bandė slėpti žuvį, tinklus statęs asmuo ir pats bandė slėptis pakrantės brūzgynuose, bet išsisukti nepavyko – abu buvo sulaikyti su visais įkalčiais.  

Aiškinantis aplinkybes, paaiškėjo, kad tai Ukmergės rajono gyventojai. Jiems surašyti administracinio teisės pažeidimo protokolai, gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų, paimti tinklai ir neteisėtai sugautos keturios lašišos. Be to, dar teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą 3880 eurų žalą. 

„Neršto laikotarpiu apsaugoti lašišas ir šlakius itin svarbu, kad išlaikytume ir gausintume jų populiaciją ir palaikytume įprastą telkinių ekosistemą. Todėl vandens telkinių kontrolę aplinkosaugininkai stiprina dar labiau. Dėl šios priežasties mes vertiname visuomenės pagalbą ir dirbame visomis išgalėmis, kad pažeidėjų, naikinančių tiek vandens, tiek miško gyvūnus, mažėtų“, – pabrėžia Utenos GGAI viršininkas Almantas Vaičiūnas.  

Urtė Šimonytė

Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos

Share this post

Parašykite komentarą