Pagerbtos Antrojo pasaulinio karo aukos

2022 05 08

Gegužės 8-ąją, Antrojo pasaulinio karo aukų atminimo dieną, Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vardu gėlės buvo padėtos Panerių memoriale ir prie paminklo ukrainiečių tautinio sąjūdžio veikėjui, rašytojui Tarasui Ševčenkai. 

„Šiandien pagerbiame visas nekaltas karo, o taip pat jį lydėjusio siaubingo nusikaltimo, Holokausto aukas. 1945-ųjų gegužės 8-tąją karas Lietuvai ir daugybei rytų europiečių nesibaigė. Lietuvoje jis tęsėsi aktyviu partizaniniu pasipriešinimu sovietų okupacijai. Laisvės kovotojus išžudžius, jų rėmėjus bei ženklią Lietuvos visuomenės dalį ištrėmus, ginkluotą kovą keitė įvairias formas įgijusi šalies gyventojų rezistencija“, – sakė premjerė I. Šimonytė. 

Pasak premjerės, neabejingas Antrojo pasaulinio karo aukoms laisvasis pasaulis šiandien turi nenusigręžti ir nuo Ukrainos pagalbos prašymo, jog ateityje tai netaptų jo sąžinės randu. 

„Antrasis pasaulinis karas – didžiulė, nepamirštama ir bendra tragedija. Tačiau jau ne vienerius metus esame liudininkai, kaip šio karo atmintis Rusijoje paverčiama resursu imperinės galybės mitui, kuriame Sovietų Sąjunga nelaikoma agresore, o karui pradžią davęs Stalino ir Hitlerio rytų Europos pasidalijimas yra patogiai nutylimas. Šio ilgalaikio proceso rezultatas yra neišprovokuotas, nusikalstamas karas Ukrainoje“, – sakė premjerė.

Pasak premjerės, kaip buvo įvertinti Antrojo pasaulinio karo nusikaltimai ir jų vykdytojai bei organizatoriai, taip būtina nepamiršti ir karo Ukrainoje aukų bei siekti kaltųjų atsakomybės už šalyje vykdomus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui.

A. Pliadžio nuotr.

Mano vyriausybė

Share this post

Parašykite komentarą