Vyriausybė planuoja paramą įsigyjant elektromobilius taikyti, kol jie nesudarys 10 proc. viso automobilių parko

Vilnius, rugpjūčio 26 d. (ELTA).

Vyriausybė posėdyje pritarė siekiui, kad iki 2030 metų pirmą kartą registruojamų elektromobilių skaičius turi sudaryti ne mažiau kaip 50 proc. metinių pirkimų sandorių.

Taip pat siūloma įtvirtinti nuostatą, kad nuo 2030 metų nauji N1 (lengvieji krovininiai) klasės automobiliai su vidaus degimo varikliais nebegalėtų būti registruojami, išskyrus alternatyviaisiais degalais varomas transporto priemones.

Siekiama numatyti, kad finansinė parama įsigyjant grynuosius elektromobilius galėtų būti taikoma, kol transporto priemonių skaičius pasieks ne mažiau kaip 10 proc. viso automobilių parko.

Numatoma, kad nuo 2023 metų statomose arba rekonstruojamose degalinėse būtų įrengiamos elektromobilių įkrovimo prieigos. Taip pat įtvirtinamos nuostatos dėl viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų registravimo sistemos sukūrimo.

Siekiama, kad iki 2029 metų visas viešasis keleivių vežimo keliais transportas, įskaitant taksi ir pavėžėjimo paslaugas teikiančių asmenų transporto priemones, būtų pritaikytas naudoti alternatyviuosius degalus.

Vyriausybė taip pat numato didesnius įpareigojimus degalų tiekėjams patiekti degalus iš atsinaujinančių energijos išteklių (AEI), jiems taikomas įpareigojimas 2030 metais turėtų sudaryti ne mažiau kaip 16,8 proc.

Numatoma, kad fizinis biodegalų įmaišymas turėtų vykti visus metus (prieš tai žiemos laikotarpius buvo galima nemaišyti).

Bendras lėšų poreikis AEI segmentui transporto sektoriuje – 328,7 mln. eurų, iš kurių 57,2 mln. eurų planuojama panaudoti pažangiųjų biodegalų gamybos plėtrai finansuoti, skiriant šias lėšas iš valstybės biudžeto, ES struktūrinių fondų ir Klimato kaitos programos lėšų.

Preliminarus viešųjų lėšų poreikis finansuojant transporto priemonių parko infrastruktūros atnaujinimą iki 2030 metų gali siekti iki 1,72 mlrd. eurų.

Lukas Blekaitis (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą