G. Nausėda apie prasidėsiančius mokslo metus: dalies iššūkių buvo galima išvengti

Biržai, rugpjūčio 26 d. (ELTA).

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad atėjus naujiems mokslo metams gali kilti daug iššūkių. Tačiau, pabrėžė jis, kai kurių buvo galima išvengti, jei rekomendacijos ugdymo įstaigoms būtų pateiktos anksčiau.

„Matome iššūkių, ir vienas jų, kurio buvo galima lengvai išvengti, jei tai būtų pateikta anksčiau. Dabar atsitiko taip, kad visi ramiai atostogavo, ir mokytojai, ir ministerija, ir rekomendacijos išėjo likus nedaug laiko iki mokslo metų pradžios, dėl to toks didelis subruzdimas ir kaip visada mažoka laiko pasiruošti“, – Biržuose sakė G. Nausėda.

„Antras klausimas – skirtingų mokyklų sąlygos yra nevienodos. Mažesnėms mokykloms galbūt prisiderinti prie reikalavimų yra lengviau, didelėms mokykloms reikės pasukti galvą, kaip užtikrinti judėjimo maršrutus, kad būtų kuo mažiau tarpusavio kontaktų. Tai tikrai yra įmanoma padaryti, svarbiausia, kad būtų reaguojama labai lanksčiai ir operatyviai į besikeičiančią situaciją“, – tęsė prezidentas.

Anot jo, kilus viruso protrūkiui mokyklose, su jais turės būti kovojama lokaliai.

„Šiandien pradedame mokslo metus normaliai, fiziškai, bet jei tik iškils poreikis reagavimo į židinius, reagavimas turės būti lokalus, ne imti viena liniuote per visą Lietuvą, bet ieškoti sprendimų tame konkrečiame židinyje“, – sakė G. Nausėda.

„Bus iššūkių, dalies buvo galima išvengti, bet atsitiko taip, kaip atsitiko“, – pridūrė jis.

Lukas Blekaitis (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą