Baigiamajame projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ renginyje – dalyvių pristatymai, įteiktos padėkos ir diskusija su premjere

Penktadienį baigėsi 15-ąjį kartą įvykęs projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“, baigiamajame jo renginyje dalyviai pristatė savo įžvalgas šių metų projekto tema „Moksleiviai – Lietuvai pasaulyje“ ir bendravo su Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte.

Projekto dalyvius – 30 aktyvių, gabių moksleivių ir būsimų studentų iš visos Lietuvos – pasveikinusi premjerė kalbėjo, jog kiekviena karta – skirtinga ir ypatinga, jai tenka saviti iššūkiai.

„Džiugu, kad norėjote ir pasiryžote dalyvauti šiame projekte, kad šiemet turime labai didelę Jūsų mokyklų ir miestų įvairovę, nes tikiu, jog svarbu, kad kuo daugiau žmonių turėtų galimybę susipažinti su valstybės institucijų veikla ir pasidalintų patirtimi su savo klasiokais ar draugais. Kad projektas yra svarbus ir sėkmingas rodo tai, kad šiandien man jau tenka sutikti žmonių, praeityje dalyvavusių „Moksleiviai – į Vyriausybę“, pamačiusių darbo valstybės tarnyboje prasmę ir įdomumą, ir pasirinkusių šį kelią kaip savą“, – susitikime su projekto dalyviais sakė premjerė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė su moksleiviais diskutavo apie savo ir Vyriausybės darbo kasdienybę ir iššūkius, o po diskusijos kiekvienam projekto dalyviui įteikė padėką.

Visos šios savaitės metu moksleiviai iš skirtingų Lietuvos vietų ir mokyklų galėjo tiesiogiai susipažinti su Vyriausybės ir kitų svarbiausių šalies institucijų veikla ir į ją įsitraukti. Šiemet projekto dalyvių gretose – ne tik moksleiviai iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos didmiesčių, bet ir iš Alytaus, Garliavos, Kėdainių, Kelmės, Kretingos, Marijampolės, Mažeikių, Radviliškio, Riešės, Šiaulių, Šilalės, Tauragės ir Utenos.

Savaitės praktiką moksleiviai ir būsimieji studentai atliko vienoje iš 14-os ministerijų arba Vyriausybės kanceliarijoje, dalis projekto veiklų vyko bendrai, dalyvaujant visiems jo dalyviams.

Šių metų projekto tema – „Moksleiviai – Lietuvai pasaulyje“, skirta padėti plačiau pažvelgti į Lietuvos valstybės prioritetus ir jos tapatybę. Projekto dalyviai apie tai galėjo padiskutuoti ne tik su politikais ir institucijų vadovais, bet ir su mokslininkais, menininkais, istorikais, ekonomistais ir kitų sričių specialistais.

Nuo 2009-ųjų Vyriausybės kanceliarijos ir partnerių rengiamame projekte iki šiol dalyvavo apie 400 moksleivių.

Mano vyriausybė

Share this post

Parašykite komentarą