Gedulo ir vilties dieną premjerė taria atminimo žodžius

Lietuvai minint Gedulo ir vilties dieną, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė taria atminimo žodžius.

„Gedulo ir vilties, okupacijos ir genocido dienos giliai įsirėžė į mūsų Tautos atmintį. Nepriklausoma, stiprėjanti ir modernėjanti valstybė patyrė, kaip akimirksniu galima visko netekti. Ateities svajones nubraukė tremtys, įkalinimai, okupantų priespauda.

Partizanai savo krauju bandė nuplauti valstybės nedrąsos priešintis okupacijai gėdą. Istorija neturi tariamosios nuosakos ir svarbu ją priimti tokią, kokia buvo.

Tuo labiau kad galime didžiuotis stulbinančio žmonių heroizmo lageriuose, žeminėse pavyzdžiais.

Tuo labiau kad šiandien galime būti atrama Ukrainos didvyriams, kurie visiems įrodė, kokia didžiulė jėga yra Tėvynės ir laisvės meilė. Šiandien į ukrainiečius žvelgiame kaip į brolius ir seses, nes patys turėjome skaudžių istorinių pamokų.

Mes prisimename ir gedime visų tų, kurių svajones ir gyvybes nusinešė okupacijos tvanas. Tačiau kartu liudijame viltį, kad laisvės meilės sėklos sudygsta net ištryptoje dirvoje.

Nepakanka vien kalbėti, kad „tai negali pasikartoti“. Kova už laisvę, valstybingumo ir stiprios visuomenės auginimas yra nesibaigiantis darbas. Kiekviena karta turi savą laisvės kovų kontekstą ir itin svarbu, kad, semdamiesi stiprybės iš praeities, drąsiai plėstume ateities Lietuvos perspektyvas“, – sako Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė.

Mano vyriausybė

Share this post

Parašykite komentarą