Grįžta istorinė šv. Baltramiejaus mugė

Rugpjūčio 26-27 d. Vilniuje, Rotušės aikštėje, vyks 10-oji šv. Baltramiejaus mugė – Vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso epochos miesto amatų, menų ir cechų tradicijų šventė.

Dvi dienas vyksianti mugė vilniečius ir miesto svečius kvies pasinerti į atgaivintus miestiečių amatus, klausytis meistrų pasakojimų,  įsijausti į amatininko kailį ir pabandyti žiesti puodynę, vyti juostą, nusikalti monetą ar išbandyti kitą įdomią veiklą.

Mugės lankytojai taip pat galės pasigrožėti Vėlyvųjų viduramžių ir Renesanso epochų kostiumais, pamatyti, kaip atrodė ir kovojo XVII a. kariai, laisvalaikį leisti pagal rekonstruojamos epochos tradicijas sukurtus teatro spektaklius, Lietuvos ir užsienio grupių šokius, muziką bei kitas pramogas, įsigyti profesionalių amatininkų gamybos rekonstruotų XV-XVII a. dirbinių.

Nors mugė vilniečiams žinoma nuo XVII amžiaus vidurio, kai ji buvo paminėta pirmajame puodžių cecho statute, jos ištakos siekia 1495 m. rugpjūčio 24-ąją. Tuomet šv. Baltramiejaus dienos išvakarėse didysis kunigaikštis Aleksandras patvirtino pirmojo LDK cecho statutą ir Vilniaus auksakalių cechui buvo suteikta valdovo privilegija.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

Share this post

Parašykite komentarą