Europos dieną Prezidentas susitiko su Utenoje besimokančiais ukrainiečiais

https://www.lrp.lt/lt

2022-05-09

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį lankėsi Utenos Vyturių progimnazijoje. Šios mokyklos Daugailių skyriuje šalies vadovas su moksleiviais dalyvavo Europos dienai skirtoje pamokoje, o Vyturių progimnazijoje susipažino su čia kuriama mokinių, atvykusių iš Ukrainos, integracijos sistema.

Šiuo metu Utenos Vyturių progimnazijoje mokosi daugiau nei 460 vaikų, 124 jų – iš Ukrainos. Progimnazijoje taip pat dirba iš šios šalies atvykę mokytojų padėjėjai.

„Europa – tai ne tik žemynas, ne tik į Europos Sąjungą susibūrusios valstybės. Tai pirmiausia laisvės, demokratijos, teisingumo, žmogiškojo orumo vertybės. Vertybės, kuriomis tikime ir kurias giname. Šiandien jas privalome ginti Ukrainoje, kur Putino kareivos atnešė tai, ką Europa norėjo palikti praėjusiame amžiuje – žudynes, prievartą ir tironiją“, – Europos dienai skirtoje pamokoje Vyturių progimnazijos Daugailių skyriuje sakė Prezidentas.

Lankydamasis Utenos Vyturių progimnazijoje Prezidentas dėkojo mokytojų bendruomenei už aktyvumą, inovatyvumą ir pastangas kuriant ukrainiečių moksleivių integracijos sistemą.

Vos per porą mėnesių Vyturių progimnazija išaugo trečdaliu, kai mokytis čia pradėjo daugiau nei 100 nuo karo gimtojoje šalyje pabėgusių vaikų. Pirmuosius du moksleivius į progimnaziją kovo 2 d. atlydėjusi jų vyresnioji sesuo šiuo metu yra progimnazijos mokytojo padėjėja.

„Kiekvienas galime prisidėti prie pagalbos Ukrainai. Nuoširdus rūpinimasis jos vaikais, pagalba jiems pritampant Lietuvoje, mokslas ir žinios, kurias suteikia mokytojai, yra svarbi parama kariaujančiai šaliai. Vyturio progimnazijos pavyzdys rodo, kiek daug gali padaryti susivienijusi bendruomenė“, – sakė valstybės vadovas.

Prezidento komunikacijos grupė

Share this post

Parašykite komentarą