Pagerbtas Maestro Kęstučio Ilgūno atminimas
Pas kaimynus:
Ignalinos rajono savivaldybės administracijos informacija
Šiandien sukanka 95-eri metai, kai gimė ilgametis Ignalinos kultūros centro (tuomet – Ignalinos rajoninių kultūros namų) mišriojo choro vadovas, muzikos mokytojas ir chorvedys Maestro Kęstutis Ilgūnas.
Pagerbti jo atminimo su gėlėmis į Ignalinos miesto kapines vyko Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Juozas Rokas ir Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Rasa Juodagalvienė.
Kęstutis Ilgūnas gimė 1926 m. gegužė 26 d. Pilviškių miestelyje, (Vilkaviškio r.), ten baigė pradinę mokyklą, vėliau mokėsi Vilkaviškyje. 1946–1948 m. vargonų ir choro dirigavimo mokėsi Kauno muzikos mokykloje (N. Martinonio ir A. Budriūno klasės). Nuo 1949 m. kurį laiką choro dirigavimo studijas dar tęsė Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (doc. K. Kavecko klasė) Vilniuje, bet dėl politinių persekiojimų studijas nutraukė.
Dar mokydamasis Kauno muzikos mokykloje pradėjo vadovauti Pilviškių nepilnos gimnazijos moksleivių ir mokytojų mišriajam chorui. 1951–1956 m. buvo Valkininkų vidurinės mokyklos muzikos ir vokiečių kalbos mokytojas, moksleivių ir suaugusiųjų chorų vadovas.
Nuo 1952 m. kasmet ėmė organizuoti buvusio Eišiškių rajono dainų šventes ir joms diriguoti. Mokyklos ir kaimo chorus parengė 1955 m. respublikinei dainų šventei. 1956–1957 m. Bubių (Šiaulių r.) buvo kaimo dainų ir šokių liaudies ansamblio vadovas. Kolektyvas nemažai koncertavo Žemaitijoje, taip pat Baltarusijoje ir Vilniuje. 1957 m. I respublikinio jaunimo festivalio konkurse pelnė trečiąją vietą. Buvo tų metų Šiaulių rajono dainų šventės vyr. dirigentas.
1958–1960 m. dirbo Pabradės (Švenčionių r.) vidurinės mokyklos muzikos mokytoju ir kartu buvo kultūros namų choro vadovas. 1958 m. suorganizavo pirmąją buvusio Pabradės rajono dainų šventę ir buvo jos vyr. dirigentas. Kultūros namų mišrųjį chorą parengė 1960 m. respublikinei dainų šventei Vilniuje.
Nuo praėjusio šimtmečio septintojo dešimtmečio savo gyvenimą ir kūrybinę veiklą susiejo su Ignalina. Čia gyveno su žmona Filomena, augino sūnų Vidą. 1960–1964 metais Kęstutis Ilgūnas buvo Dūkšto Rytų Aukštaitijos dainų ir šokių liaudies ansamblio vadovas – surengė koncertų miestuose ir kaimuose. Taip pat dėstė muziką Dūkšto vidurinėje mokykloje ir vadovavo moksleivių chorams. Didelius jaunučių ir jaunių chorus parengė 1964 m. I respublikinei moksleivių dainų šventei Vilniuje.
Labiausiai įsimintinas ir laimėjimais vainikuotas jo gyvenimo etapas – 1964–1986 metai. Daugiau nei du dešimtmečius Kęstutis Ilgūnas vadovavo Ignalinos rajoninių kultūros namų mišriajam chorui, kurio dalyviai vos tilpdavo didžiojoje scenoje. Dainingųjų ignaliniečių kolektyvą jis parengė ir lydėjo į 1965, 1970, 1975, 1980 ir 1985 m. respublikines dainų šventes. Chorų apžiūrose bei konkursuose jo vadovaujami ignaliniečiai ne kartą laimėjo pirmąsias ir kitas prizines vietas. 1970 m. respublikinei dainų šventei Kęstutis Ilgūnas parengė ir Dūkšto kultūros namų mišrųjį chorą.
Jis nepaprastai puoselėjo ir populiarino liaudies dainas, buvo Ignalinos rajono dainų švenčių organizatorius ir vyr. dirigentas, Ignalinos 2-osios vidurinės mokyklos muzikos bei dainavimo mokytojas. Išėjęs į pensiją, dar kurį laiką dirbo mokytoju Didžiasalio vidurinėje mokykloje. Ne kartą buvo apdovanotas padėkomis, įvertintas Kultūros ministerijos Žymūno ženklu.
Ne vienas ignalinietis tebedainuoja Kęstučio Ilgūno ir Marijos Čepulėnienės dainą, skirtą Ignalinai. Jį pažinojusieji šiltai prisimena Kęstutį Ilgūną kaip inteligentišką, taktišką, geranorišką bendradarbį, vadovą, mokytoją, kaimyną. Daug kas pabrėžia išskirtinį jo bruožą – mokėjimą džiaugtis kito sėkme.
Šiemet šalia Kęstučio Ilgūno amžinojo poilsio atgulė ir jo žmona Filomena.
Parengė Vida Gasparavičienė
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.