Judėjimo ribojimai – iki sausio 31 d.

Utenos rajono savivaldybės administracijos informacija

Sulaukus nemažai skambučių dėl judėjimo ribojimų karantino metu, primename, kad jie nustatyti iki sausio 31 d. 24:00 val. ir galioja ne tik tarp savivaldybių, tačiau ir savivaldybių ribose.

Judėjimas šalies viduje yra leidžiamas tik esant būtinybei. Palikti gyvenamąją vietą leidžiama:

  • vykstant į darbą (darbo reikalais);
  • vykstant į prekybos vietą;
  • vykstant į tarptautinius keleivių maršrutus aptarnaujančius oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų;
  • vykstant į  nuosavą nekilnojamo turto objektą;
  • vykstant į laidotuves;
  • dėl sveikatos priežiūros ir kitų būtinųjų paslaugų;
  • dėl kitų būtinųjų paslaugų ar objektyviai pagrįstų priežasčių, kai vykti neišvengiamai būtina;
  • vykstant pasivaikščioti atvirose vietose ne daugiau kaip vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams;
  • vykstant prižiūrėti sergančių ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų.

Policija informuoja, kad vykimas į kitą savivaldybę, rūpinantis asmenimis, kurie serga ar negali pasirūpinti savimi patys, yra leidžiamas, tačiau, atsižvelgiant į itin didelę tokių atvejų įvairovę, pareigūnai kiekvieną atvejį vertina individualiai. Vykstantiems asmenims rekomenduojama turėti pagrindžiančius dokumentus (pvz. apie prižiūrimo asmens sveikatos būklę), kai tokia galimybė yra.

Daugiau informacijos apie judėjimo ribojimus:  https://policija.lrv.lt/lt/naujienos/svarbi-informacija-del-judejimo-ribojimu-atsakymai-i-klausimus-nuolat-atnaujinama

Jei kyla klausimų, galima pasiskambinti policijos informacijos telefonu 8 700 60 000, pirmadieniais–ketvirtadieniais – nuo 7 val. iki 20 val., penktadieniais – nuo 7 val. iki 18:45 val.

Utenos rajono savivaldybė dažniausiai sulaukia telefonų skambučių dėl galimybės patekti iš vienos savivaldybės į kitą pas savo senyvo amžiaus tėvus ir prašo išduoti tai patvirtinančius dokumentus. Informuojame, kad savivaldybė tokių dokumentų neišduoda. Rekomenduojame kreiptis  į šeimos gydytoją, kuris, įvertinęs jūsų artimo žmogaus būklę, išrašytų pažymą, kurioje būtų nurodyta žmogaus, pas kurį vykstama (šiuo atveju – tėvo ar motinos), vardas ir pavardė, gyvenamosios vietos adresas, žmogaus sveikatos būklė, giminystės ryšys.

————–

Lolita Kaminskienė

Utenos rajono savivaldybės administracijos

atstovė ryšiams su visuomene (vyr. specialistė)

Share this post

Parašykite komentarą