Spalio 28-oji: vardadieniai, astrologija

Spalio 28-oji – Simajudas, Vėlių paminėklai.

Šią dieną nuo seno lietuviai rengdavo didžiausią turgų. Tai rudens derliaus nuėmimo pabaigtuvės. Lietuviai pagonys tikėjo, kad mirusiųjų vėlės lankosi savo gyventose vietose, o dažniausias jų lankymosi metas – vėlyvas ruduo. Spalio 28-oji – pirma iš tokių vėlių svečiavimosi švenčių. Kitos dvi – Visų šventųjų diena (lapkričio 1-oji) ir Vėlinės (lapkričio 2-oji). Juk kažkada spalio ir lapkričio mėnesius lietuviai netgi vadino „vėliniu“ ar „vėlių“ mėnesiais.

Atėjus krikščionybei, Vėlių minėjimo šventė sutapatinta su Šv. Simono ir Šv. Judo varduvėmis, dar kitaip vadinamu Simajudu.

Spalio dvidešimt aštuntoji, trečiadienis – 302-oji metų diena (trečioji 44-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 64 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Almana, Almanas, Almė, Almilė, Almis, Daukanta, Daukantas, Daukintė, Gaudrė, Gaudrimas, Gaudrius, Sima, Simanas, Simas, Simona, Simonas, Skirmantas, Simonas, Tadas, Tadė;

rytoj: Gelbutas, Gelgauda, Gelgaudas, Narcius, Narcizas, Narcys, Tolvydas, Violeta, Violė, Žeimanta, Žeimantas, Žeimantė, Žemvaldas;

poryt: Darata, Edmundas, Skira, Skiras, Skirgaila, Skirgailė, Skiriotas, Skriotė, Skirvyda, Skirvydas.


Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.13, leidžiasi 17.52. Dienos ilgumas – 09.39.

Šiandien – penktoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Skorpiono ženkle.


Protingos mintys:

„Tvirta dvasia išgelbsti silpną kūną“ (Hipokratas).


Astrologinė prognozė spalio 28-ajai, trečiadieniui

AVINAS. Šiandien turėtų dominuoti teigiamos emocijos. Regis, daug kalbėsite apie praeitį, sklandysite po prisiminimų erdves, o galbūt net mėginsite naujam gyvenimui prikelti kažkokį ryšį, objektą, užsiėmimą ar gebėjimą.

JAUTIS. Galite išgirsti apkalbų savo atžvilgiu ir jos skatins gynybinę reakciją. Arba tokios reakcijos sulauksite iš kitų dėl savo per ilgo liežuvio. Jeigu jums nesiseks, turbūt labiau įvertinsite žmogų, į kurio draugišką petį galite atsiremti.

DVYNIAI. Drauginga, visuomeniška diena. Pasijusite svarbia kolektyvo dalimi. Arba tiesiog atnaujinsite pažintį, nutrūkusį giminystės ryšį ar pan. Laisvalaikį užpildys draugų šurmulys arba socialiniai tinklai.

VĖŽYS. Susimąstysite apie veiklos perspektyvas. Galbūt tam paskatins gautas pasiūlymas arba sutikto pažįstamo pasiekimai. Svetimi pavyzdžiai gali būti vertingi, bet visgi orientuokitės į savojo kelio paieškas.

LIŪTAS. Diena sėkminga dalykinei, mokslinei veiklai. Šiandieniniai planai turėtų būti perspektyvūs, jeigu sugebėsite juos įgyvendinti. Pokalbiai su įtakingais veikėjais nenueis perniek.

MERGELĖ. Aktualūs bus su mokslu, žiniasklaida, logistika, buhalterija, reklama susiję reikalai. Pagalvokite, kaip racionaliau naudoti lėšas ir gal verta apsidrausti. Patyrus žalą, priklausytų kompensacija, verta tuo pasirūpinti.

SVARSTYKLĖS. Aktyviai suksitės, jeigu ieškote galimybių bendradarbiauti, advokatauti, tarpininkauti, sužavėti patinkantį asmenį ar pan. Tik nepraraskite saiko ir atsargumo. Rizikinga manyti, kad tikslas visada pateisina priemones.

SKORPIONAS. Darbinga diena. Regis, viskas vyks tiksliai pagal planą, ypač jei siekiate atsistatyti į buvusią darbovietę arba ketinate grįžti prie nebaigto projekto ir jį patobulinti.

ŠAULYS. Regis, būsite neblogai nusiteikę, aktyvūs, flirtuojantys ir draugiški. Džiuginsite kolektyvą, mylimą žmogų, vaikus savo šmaikščiomis replikomis.

OŽIARAGIS. Gali būti, kad teks tvarkyti komercinius, paveldėjimo, nuosavybės reikalus, kapstytis praeityje, archyvuose ar pan. Turėtų pagerėti šeiminiai santykiai. Nenuleiskite rankų, jeigu atrodys, kad nesiseka.

VANDENIS. Šios dienos naujienos gali kažkaip paliesti ir jus. Galbūt teiksite ar imsite interviu, publikuosite straipsnį, daug komentuosite, ką nors reklamuosite ar kt. Iš užsienio galite sulaukti svečio arba pasiūlymo, kvietimo.

ŽUVYS. Vienaip ar kitaip spręsis nuosavybės, pinigų, skolų klausimai. Tikriausiai dėmesio nepagailės patinkantis asmuo. Nusimato pokalbis, per kurį galite išsiaiškinti svarbius santykius.

Geros dienos

Valentina Gudienė (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą