Geografijos naktį – renginiai saugomose teritorijose

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba bei nacionalinių ir regioninių parkų direkcijos balandžio 14-ąją kviečia kartu paminėti tarptautinę geografinių renginių iniciatyvą „Geografijos naktis“. Bus rengiami žygiai, ekskursijos, varžybos, kurių metu bus galima geriau susipažinti su saugomomis teritorijomis.

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba pristatys išskirtinę temą apie naktinio dangaus saugomas teritorijas (angl. dark-sky preserves), o renginio svečiai – „Sky Chasers LT“ pasakos apie naktinio dangaus perlus ir jų gaudymo istorijas. Renginys prasidės balandžio 14-ąją 18 val. Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre (Antakalnio g. 25, Vilnius)

Jei kas nežino, naktinio dangaus rezervatai ir parkai yra tokios teritorijos, kuriose saugomas natūralus nakties dangus nuo žmogaus veiklos sukeliamų šviesų. Tokie rezervatai ir parkai steigiami ne tik siekiant išsaugoti natūralią kraštovaizdžio būseną nuo intensyvios vizualinės taršos, kurią sukelia dirbtiniai šviesos šaltiniai, bet ir pagelbėti biologinei įvairovei sukuriant ramybės zonas, kur gyvenimas vyksta tik pagal natūralius paros ciklus, o tai ypač svarbu naktiniams gyvūnams. 

„Sky Chasers LT“ – tai dangaus medžiotojų grupė, kurių patirtis fotografuojant dangų siekia kelis dešimtmečius. Per tą laiką jie yra pagavę daug retų ir įspūdingų reiškinių: tai šiaurės pašvaistės, sidabriškieji debesys, halai, zodiako švytėjimai ir kt.  

Renginio „Geografijos naktis Nacionaliniame lankytojų centre programa:
18 val. Renginio pristatymas „Tamsaus dangaus saugomos teritorijos, kas tai?“ 
19 val. Susitikimas su dangaus fotografais „Sky Chasers LT“ 
20 val. Orientacinis žaidimas Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre
20.15 val. Ekskursija „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ 
21 val. Renginio pabaiga.

Nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose taip pat vyks daug renginių:

  • Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija organizuoja renginį „Ką mums sako Kuršių nerijos kopos?“, daugiau informacijos 
  • Dubysos regioniniame parke organizuojamas žygis „Geonaktis Raguvų take“, daugiau informacijos 
  • Anykščių regioniniame parke vyks naktinis žygis „O gal į Anykščių šilelį naktį?“.
  • Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijos Sartų regioninio parko grupė kvies apsilankyti Sartų regioninio parko lankytojų centre – „Pažink Aukštaitijos saugomas teritorijas“, daugiau informacijos  
  • Gražutės regioniniame parke vyks naktinės orientavimosi varžybos „GEOGRAFIJOS NAKTIS Degučių kraštovaizdžio draustinyje“, daugiau informacijos 
  • Kauno marių regioniniame parke organizuojamas renginys „Pelėdų naktis“, kurio metu bus kalbama apie pelėdas ir vyks žygis į Dubravos rezervatinę apyrubę.
  • Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija organizuoja ekskursiją „Vilniaus pilys – metras iki mamutų“.

Su šiais ir kitais „Geografijos nakties“ renginiais Lietuvoje ir pasaulyje galite susipažinti interaktyviame žemėlapyje „GeoNight 2023“.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Share this post

Parašykite komentarą