Prezidentas lankėsi Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje Utenoje

2022-05-14

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį lankėsi Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės šventėje Utenoje.

Šalies vadovas dalyvavo Lietuvos valstybės, istorinės, Ukrainos, Europos Sąjungos ir NATO vėliavų pakėlimo ceremonijoje, tylos minute pagerbė Laisvės kovotojus bei kovojančius Ukrainoje, apžiūrėjo Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų padalinių ginkluotės, technikos, ekipuotės, logistikos ekspozicijas.

„Šiandien smagu konstatuoti, kad mūsų kariuomenė daro didelius žingsnius į priekį. Ne tik apsirūpindama naujausia technika, didindama savo karių profesionalumą, bet ir bendradarbiaudama su tokiais pat užsienio valstybių koviniais vienetais. Šiandien NATO – stipri kaip niekad, o mes kaip niekada gerai suprantame Aljanso reikšmę. Matydami tai, kas vyksta Ukrainoje, kaip narsiai kovoja Ukrainos didvyriai, mes suvokiame, kad jie kaunasi ne tik už save, bet ir už mus. Už viso demokratinio pasaulio laisvę“, – sakė Prezidentas.

Šalies vadovo žodžiais, šiandien didžiuojamės ne tik kariuomene, bet ir savo partizanais, laisvės kovotojais. „Džiaugiuosi, kad jaunimas turi galimybę keliauti partizanų takais, susipažinti su ta didžiąja auka, kurią jie atidavė ant Tėvynės meilės aukuro. Nė kiek neabejoju, kad tiek kariai, tiek plačioji visuomenė, jei to reikės ir kils pavojus Lietuvai, susitelks į vieną kumštį. Visi kaip vienas stosime į kovą už Lietuvą, už Europą, už demokratiją ir laisvę“, – teigė šalies vadovas.

Prezidento komunikacijos grupė

Share this post

Parašykite komentarą