Prezidentas: Lietuva inicijuoja plačią koaliciją paremti Ukrainą

2022-02-26

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda šeštadienį Berlyne susitiko su Vokietijos Kancleriu Olafu Scholzu ir Lenkijos Ministru Pirmininku Mateuszu Morawieckiu. Susitikime aptartos atsakomosios priemonės į Rusijos karinę agresiją Ukrainoje, tarp kurių Rusijos atjungimas nuo SWIFT sistemų, projekto „Nord Stream 2“ plėtros sustabdymas.

Prezidentas akcentavo, kad, ukrainiečiams kovojant ne tik už savo, bet ir už visos Europos laisvę ir demokratiškas vertybes, privalome padaryti viską, kas mūsų galioje, jog sustabdytume Rusijos agresiją. „Esame čia tam, kad sukurtume plačią koaliciją ir išgelbėtume nepriklausomą, demokratinę Ukrainą“, – sakė Prezidentas.

Susitikime aptartos griežčiausios sankcijos Rusijai. Lietuvos Prezidentas dar kartą išreiškė tvirčiausią paramą Rusijos atjungimui nuo SWIFT sistemų ir projekto „Nord Stream 2“ plėtros sustabdymui. Susitikime aptarta ir Ukrainos perspektyva tapti Europos Sąjungos šalimi kandidate, kurią Lietuvos vadovas tvirtai palaiko.

Šalies vadovas teigė, kad turime nedelsdami teikti visokeriopą pagalba Ukrainai – tiek finansinę, tiek karinę. Prezidentas informavo, kad Lietuvos parama – apsauginė įranga, automatai ir karinė amunicija – jau pakeliui į Ukrainą.

Lietuvos Prezidentas, Vokietijos Kancleris ir Lenkijos Premjeras aptarė ir vakar NATO viršūnių susitikime priimtų svarbių sprendimų dėl NATO šalių saugumo detales. „Labai vertiname Vokietijos lyderystę eFP ir neseniai priimtą sprendimą dislokuoti papildomas karines pajėgas Lietuvoje, tačiau situacija keičiasi neprognozuojamai, todėl turime būti pasirengę viskam, toliau didinti NATO buvimą rytiniame Aljanso flange“, – teigė Prezidentas.

Prezidento komunikacijos grupė

Share this post

Parašykite komentarą