Premjerė: nelegali migracija iš Baltarusijos – hibridinės agresijos įrankis

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kartu su Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininku Charles’iu Micheliu lankėsi Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje, kur susipažino su pasienio stebėjimo sistema, susitiko su „Frontex“ misijos atstovais ir lankėsi nelegalių migrantų laikinos izoliacijos patalpose Pasieniečių mokykloje Medininkuose.

Premjerė padėkojo Ch. Micheliui už skirtą laiką apsilankyti prie išorinės Europos Sąjungos (ES) sienos, per kurią su Baltarusijos valstybės įstaigų žinia ir pagalba vyksta aktyvėjanti nelegali migracija.

„Susiduriame su beprecedenčiu atveju, kai nelegali migracija naudojama politiniais tikslais, kaip hibridinės agresijos įrankis. ES institucijos apie šią situaciją yra informuotos visais lygiais. Jau esame sulaukę agentūros „Frontex“ atstovų, kurie padeda mūsų pasienio tarnybai, bet pagalbos reikės ir daugiau. Vertiname, kad visais iki šiol buvusiais sudėtingais momentais, pavyzdžiui, kai Baltarusijoje buvo užgrobtas lėktuvas, ES reagavo vieningai. Nė kiek neabejojame, kad ir ateityje, tiek bendraudami su savo kaimynais, tiek ES lygmeniu, šią problemą, su kuria dabar susiduria, mano vertinimu, visa Europos Sąjunga, spręsime ir išspręsime“, – sakė Ministrė Pirmininkė.  

Anot I. Šimonytės, Lietuva šiuo atveju saugo ne tik savo, bet ir visos Europos Sąjungos sieną, todėl natūralu, kad ne tik Lietuva, bet ir ES institucijos turi kalbėtis su Iraku ir Turkija dėl režimo vykdomų nelegalios migracijos schemų. Tai darysianti patikino penktadienį Lietuvoje viešėjusi Europos Komisijos vadovė, o šiandien – ir EVT pirmininkas.

Mano vyriausybė

Share this post

Parašykite komentarą