Siūlys karantiną pratęsti iki vasario 28 dienos

Vyriausybė trečiadienį turėsi apsispręsti, ar pritarti Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymui sugriežtintą karantiną pratęsti iki vasario 28 dienos. Kartu siūloma iki vasario pabaigos pratęsti ir judėjimo tarp savivaldybių ribojimą.

„Vadovaujantis Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 21 straipsnio 3 dalimi, siūloma pratęsti karantino režimo trukmę visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje dar vienam mėnesiui iki 2021 m. vasario 28 d. 24.00 valandos“, – teigiama projekte. Taip pat pažymima, kad išliks ir judėjimo tarp savivaldybių ribojimai.

„Lietuvos Respublikos teritorijoje ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus atvejus, kai vykstama: į savo gyvenamosios vietos savivaldybę; į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties; į darbą (darbo reikalais), kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje; į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų; dėl sveikatos priežiūros paslaugų“, – rašoma dokumento projekte.

Dokumente taip pat pažymima, kad taikomos griežtos karantino sąlygos veikia ir sergamumas yra sumažėjęs, tačiau per savaitę registruojamas atvejų skaičius vis dar išlieka didelis.

„Šiuo metu šalyje įvedus griežtas karantino sąlygas, sergamumas COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) yra sumažėjęs, tačiau per savaitę registruojamas atvejų skaičius vis dar žymiai didelis, – Užkrečiamųjų ligų, galinčių išplisti ir kelti grėsmę, stebėsenos ir kontrolės informacinės sistemos (ULSKIS) duomenimis, per 14 dienų nuo 2021 m. sausio 12 d. iki sausio 25 d. užregistruota 14 415 COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejų (14 dienų sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų – 515,6 atvejo). Atvejų skaičius Lietuvoje mažėja, bet mažėjimo tempas, palyginus su ankstesnėmis savaitėmis, yra sulėtėjęs. Taip pat daugėja savivaldybių, kuriose registruojami nedideli susirgimų skaičiai, kai 7 d. vidurkis per dieną yra 10 arba mažiau (tokių savivaldybių prieš savaitę buvo 29, šios dienos duomenimis, – 39)“, – teigiama projekte.

ELTA (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą