A. Bilotaitė: neskelbsime, kokiomis datomis bus įrengiami policijos postai

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad dienos, kai bus įrengti policijos stacionarūs postai, nebus skelbiamos, kad nebūtų piktnaudžiaujama situacija.

„Toliau veiks tiek stacionarūs, tiek mobilūs postai. Nedetalizuosime, kokiomis datomis jie bus. Policijos departamentas išsakė poziciją, kad žmonės, matydami, jog nėra blokpostų, stengiasi pasinaudoti ta situacija. Bus priemonės, stacionarūs ir mobilūs postai, bet dabar sudėlioto plano neskelbsime“, – sekmadienį žurnalistams sakė A. Bilotaitė.

„Dienomis, kai būdavo paskelbta, kad nebus patikros postų, tas mobilumo sumažėjimas buvo ne toks didelis, bet tomis dienomis, kai buvo blokpostai, sumažėdavo 92 proc.“, – pridūrė ji.

Anot jos, pratęsti judėjimo ribojimus buvo atsižvelgta į mokslininkų prognozes.

„Suprantu, kad tai nėra džiugi žinia, bet situacija tikrai sudėtinga. Šis sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į tai, ką sako mokslininkai ir ekspertai. Nors susirgimų pagreitis mažėja, bet pats greitis nemažėja, auga sunkių pacientų, mirčių skaičius, praėjusią savaitę išaugo 15 proc., auga atvejų skaičius nuo visų tyrimų“, – sakė A. Bilotaitė.

Ministrės teigimu, nuo gruodžio 16 dieną į kitas savivaldybes nebuvo įleista 40 tūkst. automobilių. Šis laikotarpis valstybei kainavo apie 2 mln. eurų.

„Visi ekspertai vienareikšmiškai pasisako, kad yra tiesioginis ryšys tarp mobilumo sumažėjimo ir viruso plitimo. Svarstymai, diskusijos, kad reikėtų atlaisvinti, reikštų grįžimą atgal, todėl to negalime daryti, nes tai būtų nusikalstama prieš žmonių gyvybes ir sveikatą“, – pabrėžė ji.

A. Bilotaitė taip pat teigė, kad policijos pareigūnams už papildomą darbą bus apmokėta.

Sekmadienį Vyriausybė pritarė Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) siūlymui iki sausio 31 dienos pratęsti judėjimo tarp savivaldybių kontrolę. Visgi posėdžio metu nutarta, kad dar kartą prie šio klausimo bus grįžtama sausio 17 dieną.

Ribojimai nebus taikomi, kai vykstama į savo gyvenamosios vietos savivaldybę. Taip pat ribojimas nebus taikomas tais atvejais, kai vykstama į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę dėl artimųjų giminaičių mirties, taip pat darbo reikalais.

Taip pat ribojimas netaikomas, kai vykstama į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų, taip pat dėl sveikatos priežiūros paslaugų ir dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas.

Šis ribojimas netaikomas ir asmenims – vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio vienam iš šeimos ar namų ūkio narių nuosavybės teise.

Lukas Blekaitis (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą