Baigiantis 2020-iesiems, Molėtuose paskirtos „Metų šviesulių” nominacijos

Pas kaimynus:

Molėtų rajono savivaldybės administracijos informacija

Šis savivaldybės apdovanojimas skiriamas asmenims už metų veiklą, peržengiančią profesinio darbo rėmus: už visuomenę telkiančią ir ją ugdančią pilietinę iniciatyvą savanorystės, bendruomeninės, švietėjiškos, edukacinės, kraštotyrinės ir kitose veiklos srityse, už kilnų metų poelgį, kūrinį, projektą, įgyvendintą idėją, tradicinių vertybių puoselėjimą. Pateikus visuomenei, kandidatūras įvertina Apdovanojimų komisija ir pasiūlo Merui apdovanojimus paskirti.

Šiemet „Metų šviesulio” nominantais tapo kraštietis verslininkas „Teltonikos” vadovas Arvydas Paukštys – už kilnų metų poelgį, ,,Domino šokių studijos” vadovė Diana Dranseikienė – už inovatyvių idėjų ir formų diegimą sporto srityje ir verslininkas, „Lono” įmonių grupės įkūrėjas ir savininkas, bardas, etnokultūros puoselėtojas Kazimieras Jakutis – už etnokultūros puoselėjimą Molėtų rajone, kaimo turizmo sodyboje.

Dėl sudėtingų pandemijos aplinkybių Molėtų „Metų šviesulių” nominacijų nepavyks dar šiemet įteikti iškilmingame ir šventiškame renginyje, tačiau turime vilties, kad įveikę pandemiją, galbūt jau pavasarį galėsime viename būryje pasidžiaugti kartu su mūsų nominantais. Nuoširdžiai dėkojame už jų gerus darbus Molėtų kraštui, sveikiname ir linkime stiprios sveikatos, ilgų kūrybingų ir šviesos kupinų metų.

,,Metų šviesulio” nominacija už kilnų metų poelgį

Arvydas  Paukštys – Lietuvos verslininkas, kilęs  iš   Molėtų. Jo 1998 m. įkurta ir vadovaujama bevielių technologijų įmonė ,,Teltonika” šiandien išaugusi į tarptautinį pripažinimą pelniusią kompaniją, kurioje sukurti keli šimtai darbo vietų.

2020  m. pavasarį prasidėjus  COVID – 19  pandemijai, Molėtų  rajono, kaip ir visos Lietuvos, gydymo  įstaigos susidūrė su netikėtais ir sudėtingais iššūkiais. Niekas nebuvo tam pasiruošęs ir nesitikėjo, kad reikės tokių didelių žmogiškųjų ir finansinių resursų. Labai prasminga ir svarbu, kad į bendrą kovą su COVID – 19 kartu su gydymo įstaigomis stojo verslo žmonės, o jų parama lėšomis ar dovanojamomis asmens apsaugos priemonėmis tapo ypatingai svarbi sveikatos priežiūros įstaigoms.

Būdamas pirmuoju Lietuvos nacionaliniu mecenatu (juo pripažintas 2018 metais), Arvydas Paukštys ypatingą dėmesį ir finansinę paramą skyrė savo gimtajam Molėtų kraštui, kovoti su pandemija paaukodamas 50 000 eurų. Už šiuos pinigus Savivaldybė nupirko būtinos medicininės įrangos – dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatą, video laringoskopų, asmens apsaugos ir dezinfekcinių bei kitų priemonių, kurios, prasidėjus pandemijai, buvo gyvybiškai reikalingos, o rudenį, užklupus antrajai jos bangai, padėjo ir tebepadeda gelbėti ne vieno žmogaus sveikatą ir gyvybę.

Labai vertindama ir nuoširdžiai dėkodama už net ir verslui sudėtingu metu skirtą savalaikę, itin reikalingą ir svarią paramą kovai su COVID – 19 pandemija, apdovanoti Arvydą Paukštį „Metų šviesulio” nominacija už kilnų metų poelgį pasiūlė Molėtų ligoninė.

,,Metų šviesulio” nominacija už inovatyvių idėjų ir formų diegimą sporto srityje

Asociacijos ,,Domino šokių studija” vadovė Diana Dranseikienė nuo 2015-ųjų kasmet organizuoja Lietuvos sportinių šokių varžybas ,,Domino taurė”. Organizatorė ir šiemet nenuleido rankų bei lapkričio 28-29 dienomis vykusias varžybas perkėlė į virtualią erdvę – ,,Youtube” platformą. Tai buvo pirmosios Lietuvos šokių istorijoje internetiniu formatu organizuotos šios sporto šakos varžybos. ,,Domino taurėje 2020″ varžėsi 518 dalyvių, sušokti 943 šokiai, varžybas stebėjo virš 3000 žmonių.

Konkurse atsirado ir dar viena naujovė – visos sportinių grupių poros buvo vertinamos, naudojant naujausią šokio komponentų vertinimo sistemą AJS 3.0, pagal kurią yra vertinamos tik geriausios Pasaulio sportinių šokių čempionato poros.

Apdovanoti Dianą Dranseikienę ,,Metų šviesulio” nominacija už inovatyvių  idėjų ir formų diegimą sporto srityje, nuoširdų darbą su vaikais ir jaunimu bei Molėtų  vardo garsinimą 2020 – aisiais metais pasiūlė Savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyrius.

,,Metų šviesulio” nominacija už etnokultūros puoselėjimą kaimo turizmo sodyboje

Žinomas verslininkas, „Lono” įmonių grupės įkūrėjas ir savininkas, bardas, dainų autorius ir atlikėjas Kazimieras Jakutis Molėtų rajone savo kaimo turizmo sodyboje ,,Pagulbis” išskirtinį dėmesį skiria autentiškam senojo  Aukštaitijos  kaimo aplinkos  atkūrimui. Sodybos pastatai, juose esantys baldai, interjero detalės, dekoro elementai –  net  mažiausios  patalpų  įrengimo detalės, prie kurių prisiliečia sodybos šeimininkai,  jungiasi į  darnią  senovinės  aukštaitiškos sodybos visumą, puikiai pritaikytą išskirtiniam šiuolaikinio žmogaus poilsiui ir turizmui.

,,Pagulbyje” organizuojamos etnokultūrinės, kalendorinės šventės, kameriniai vakarai, kurių metu  telkiama  vietos  bendruomenė,  įtraukiami  vietos  ūkininkai   ir  amatininkai,  puoselėjamas  ir gaivinamas etnokultūrinis paveldas – propaguojami  liaudiški  žaidimai, dūminės  pirties  malonumai, ruošiami kulinarinio paveldo patiekalai, rengiami senųjų amatų pristatymai-edukacinės programos.

Šiemet kaimo turizmo sodyba ,,Pagulbis” pripažinta Etnokultūrinės kaimo turizmo sodybos konkurso  nugalėtoja  –  laimėtas „Geriausios  etnokultūrinės Rytų Aukštaitijos sodybos 2020″ vardas. 

Taip  pat dėl savo  išskirtinumo  ir autentikos  2020 m. ,,Pagulbis”  Lietuvos  kaimo  turizmo asociacijos  įvertintas keturiais gandrais. Tai aukštą paslaugų kokybę liudijantis ženklas.

,,Pagulbis”  yra  patikimas  Molėtų turizmo  ir  verslo  informacijos  centro partneris jau ne vienerius  metus.  Ir sodybos  savininkas  Kazimieras  Jakutis,  ir  verslą  vykdanti  Aliona  Jakutienė – žmonės, visuomet padedantys pristatyti Molėtų rajoną Lietuvos ir užsienio svečiams bei turistams.

Skirti ,,Metų šviesulio” nominaciją Kazimierui Jakučiui už etnokultūros puoselėjimą pasiūlė Molėtų turizmo ir verslo informacijos centras.

Share this post

Parašykite komentarą