R. Požėla apie judėjimo ribojimus tarp savivaldybių: bus statomi trikojai, vaizdo fiksavimo sistemos

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad norint užtikrinti judėjimo ribojimus tarp savivaldybių, bus įrengti blokavimo postai savivaldybių centruose. Anot jo, prie kitų savivaldybių ribų bus statomi trikojai bei vaizdo fiksavimo sistemos. 

„Akcentas bus šis savaitgalis, kalėdinis ir naujametis laikotarpis, kai prie sustiprintų policijos pajėgumų bus įrengti blokpostai. Postai bus įrengiami prie įvažiavimo į savivaldybių centrus. Visose kitose teritorijose mes šios priemonės neplanuojame naudoti. Bus taikomos kitos viešos ir neviešos priemonės. (…) Tai ir vaizdo fiksavimo sistemos ir netgi tie patys trikojai gali būti naudojami kaip viena iš papildomų priemonių. Pavyzdžiui, asmuo, gavęs dokumentą dėl greičio viršijimo, gali susilaukti klausimų, kodėl jis būtent važiavo ir kirto vieną ar kitą savivaldybės ribą. Tai policijos galimybės tikrai plačios užkardyti ir identifikuoti pažeidimus“, – sakė R. Požėla.

Policijos generalinis komisaras teigia, kad įrengtuose postuose dirbs apie 900 policijos ekipažų bei patruliuos 1500 pareigūnų.

Pasak jo, jei žmonėms vis dar kyla klausimų dėl suplanuoto važiavimo teisėtumo, jie gali paskambinti policijai ir pasiteirauti. 

„Policijos numeris 870060000, kuriuo darbo dienomis galima skambinti ir pasidalinti savo situacija, ir mes tikrai pateiksime kvalifikuotą atsakymą“, – teigė jis.

R. Požėla neslepia, kad šiuo metu dėl koronaviruso policijos pajėgumas yra sumažėjęs.

„Šis laikmetis ir pavasarinis laikas skiriasi tuo, kad mūsų pačių gretos yra apmažėjusios dėl infekuotų pareigūnų mūsų sistemoje. Šiandienos skaičius yra 182 pareigūnai, kurie kovoja su liga, bei apie 30 pareigūnų yra saviizoliacijoje. Todėl planuodami darbą mes patiriame tam tikrų apsunkinimų“, – teigė jis.

Pasak R. Požėlos, administracinės nuobaudos žmonėms bus skiriamos tik išimtiniais atvejais. Policijos generalinis komisaras teigia, kad pareigūnų tikslas pirmiausia paaiškinti žmonėms, kodėl jis negali keliauti į vieną ar kitą savivaldybės teritoriją.

„Administracinių nuobaudų skyrimą pasiliekame tik kaip neišvengiamą priemonę dėl išskirtinių situacijų ir kai nerasime bendros kalbos su žmonėmis. Tokių atvejų per abu karantino laikotarpius buvo trys su puse tūkstančio, tai yra tiek asmenų patraukta administracinėn atsakomybei dėl įvairių karantininių reikalavimų pažeidimų“, – sakė jis.

R. Požėla: Velykų savaitgalis valstybei kainavo 780 tūkst eurų

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla teigia, kad užtikrinti judėjimo ribojimus tarp savivaldybių valstybei kainuoja labai brangiai. Pasak jo, Velykų savaitgalis, kai buvo pasitelkiamos papildomos pajėgos ir yra įrengiami patikros punktai, valstybei atsiėjo apie 780 tūkst eurų.  

„Kainuoja ši paslauga labai daug. Velykų savaitgalis valstybės biudžetui kainavo 780 tūkst eurų. Tai aš kalbu apie papildomą viršvalandinį pareigūnų darbo apmokėjimą“, – sakė R. Požėla.

Todėl Policijos generalinis komisaras ragina gyventojus nevykti be priežasties ir vertinti pareigūnų bei valstybės indėlį.

Vyriausybė sekmadienį pratęsė karantiną iki sausio 31 dienos, taip pat sugriežtino karantino priemones: apribojo judėjimą iš vienos savivaldybės į kitą, uždraudė veikti nebūtinųjų prekių parduotuvėms, paliekant galimybę veikti maisto, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių parduotuvėms, vaistinėms, veterinarijos paslaugas teikiančioms įstaigoms.

Paulina Levickytė (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą