Vyriausybė persigalvojo: aplankyti muziejus galimybės nebus

Vyriausybė pirmadienį atsisakė anksčiau numatytų nuostatų, leidžiančių muziejų ir galerijų lankymą bei ekskursijų organizavimą. Toks nutarimas turėjo įsigalioti nuo gruodžio 10 dienos.

Anksčiau Vyriausybė buvo nutarusi, kad muziejai ir galerijos galės būti lankomi ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, kai užtikrinamas 10 kvadratinių metrų muziejaus ar galerijos lankomas plotas vienam lankytojui ir laikomasi ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių.

Taip pat nuo gruodžio 10 dienos buvo numatyta leisti rengti ekskursijas, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus šeimos narius.

Lietuvos muziejų asociacijos (LMA) valdybos pirmininkas Raimundas Balza kiek anksčiau Eltai teigė, kad muziejai gali užtikrinti lankytojų saugumą ir įleisti tiek žmonių, kiek yra saugu.

Laikinasis sveikatos apsaugos ministras tuo tarpu lapkričio pabaigoje sakė, kad esant tokiai sudėtingai situacijai geriausias sprendimas yra atsisakyti visko, kas nėra gyvybiškai svarbu.

Lukas Blekaitis (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą