A. Veryga: neatmesčiau galimybės, kad naujoji Vyriausybė gali apsispręsti riboti judėjimą tarp miestų

Laikinai sveikatos apsaugos ministro pareigas einantis Aurelijus Veryga neatmeta, kad naujoji Vyriausybė gali apsispręsti riboti judėjimą tarp miestų.

Pirmadienį laikinoji Vyriausybė apsisprendė drausti rengti asmenines šventes viešose ir privačiose erdvėse, jei juose dalyvauja daugiau nei dvi šeimos ar namų ūkiai ir ne daugiau nei 10 asmenų.

„Neatmesčiau galimybės, kad naujoji Vyriausybė gali apsispręsti riboti judėjimą tarp miestų, bet ir tame pačiame mieste viena šeima gali aplankyti keliolika ar keliasdešimt kitų šeimų, jei nėra supratimo, kad liga reali, kad ji gali kainuoti tų aplankytų žmonių gyvybes. Norėtųsi tikėtis, kad mes gyvename toje šalyje, kur žmonės klausosi ne tik policijos, ne tik baudų, bet šiek tiek supranta ir patys, kad yra atsakingi už situacijos rimtumą ir sukontroliavimą“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė A. Veryga.

Jis taip pat prašė gyventojų sąmoningumo, „koks buvo pavasarį.“

„Norėtųsi prašyti tokio pat ar bent jau panašaus sąmoningumo, koks buvo pavasarį, kai pavyko sukontroliuoti ligos plitimą labai efektyviai. Būtų gerai, kad tai vyktų ir dabar, o kaip pavyks suvaldyti, ar žmonės laikysis, ar ne, manau, kad atsiras sąmoningų gyventojų, kurie, pamatę dideles susiorganizuotas grupes kažkur gyvenamoje aplinkoje, bus sąmoningi ir praneš apie tai“, – sakė laikinasis ministras.

Paklaustas, ar pats teiktų rekomendaciją naujajai Vyriausybei riboti gyventojų judėjimą tarp miestų per Kalėdas, jis sakė, kad tai būtų tikslinga.

„Teikčiau. Matant žmonių elgesį ir sąmoningumą, manau, kad toms kelioms dienoms būtų adekvatu ir racionalu prižiūrėti gyventojų judėjimą“, – sakė A. Veryga.

Laikinoji Vyriausybė pirmadienį taip pat apsisprendė iki gruodžio 31 dienos pratęsti karantino režimą.

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą