STT atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl VMVT

Vilnius, rugsėjo 24 d. (ELTA).

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) nepradės ikiteisminio tyrimo dėl Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT). Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) praėjusią savaitę kreipėsi į STT, prašydama įvertinti situaciją dėl galimos korupcijos.

„STT įvertino ŽŪM kreipimąsi dėl VMVT vadovybės bei darbuotojų veiksmų, susijusių su viešojoje erdvėje pasirodžiusia informacija dėl žiauraus elgesio su gyvūnais.

Nebuvus konkrečių duomenų apie valstybės tarnautojų ar jiems prilygintų asmenų daromas ar padarytas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, šiuo metu nebuvo pagrindo priimti procesinį sprendimą Baudžiamojo proceso kodekso nustatyta tvarka. Ikiteisminis tyrimas nepradedamas, norint nustatyti, ar apskritai kas nors padarė kokią nors nusikalstamą veiką, nesant tokios veikos požymių“, – Eltai teigė STT Komunikacijos skyriaus viršininkė Renata Keblienė.

STT šių metų gegužę paskelbtoje ataskaitoje atkreipė dėmesį į, pasak tarnybos, neefektyvų patraukimo atsakomybėn už gyvūnų gerovės reikalavimų pažeidimus mechanizmą.

„Taip pat primenama, kad STT gegužės 11 dieną atliko korupcijos rizikos analizę dėl VMVT veiklos, įskaitant gyvūnų gerovės kontrolę, ir pateikė pasiūlymus. Atliktoje analizėje nustatyta korupcijos pasireiškimo rizika šiose srityse: ydingos faktinių aplinkybių nustatymo patikrinimo vietoje procedūros, gyvūnų gerovės reikalavimai yra labai abstraktūs, analizuojamuoju laikotarpiu nebuvo taikoma VMVT darbuotojų rotacija, patikrinimo metu atliekamus veiksmus tikrintojai pasirenka savo nuožiūra, neefektyvus patraukimo atsakomybėn už gyvūnų gerovės reikalavimų pažeidimus mechanizmas“, – teigė R. Keblienė.

Aplinkos ministras, praėjusią savaitę pavadavęs atostogavusį žemės ūkio ministrą, Kęstutis Mažeika Eltai sakė, kad į STT dėl VMVT nuspręsta kreiptis, norint patikrinti viešojoje erdvėje pasirodžiusius nuogąstavimus. Jis taip pat pridūrė, kad abejonių dėl VMVT vadovo Dariaus Remeikos jam kyla.

D. Remeika Eltai sakė, kad STT šiais metais jau atliko tyrimą dėl situacijos tarnyboje, o daugiau nei pusė STT rekomendacijų, anot D. Remeikos, jau yra įgyvendinta. Pasak jo, šiame tyrime STT nustatė tobulintinų dalykų procedūrose, tačiau ne korupcijos faktų.

Lukas Blekaitis (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą