Šiandien – pirmoji Europos judumo savaitės diena

Šiandien prasideda Europos judumo savaitė – tradicinė tarptautinė miestų akcija, kasmet rengiama rugsėjo 16–22 d. Prie šios didžiausios tvaraus judėjimo kampanijos pasaulyje yra prisijungę, šios dienos 9 val. duomenimis, 2684 miestai iš 49 šalių. Joje dalyvauja arti penkiasdešimties Lietuvos savivaldybių. Tikimasi, kad prie kampanijos prisijungs ir likusios savivaldybės.

Šiemetinis Europos judumo savaitės šūkis – „Judumas – be jokios taršos“. Vienas pagrindinių aplinkos oro teršėjų yra transportas. Todėl visą kampanijos savaitę Aplinkos apsaugos departamento, Aplinkos apsaugos agentūros ir policijos pareigūnai Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių regionuose matuos teršalų kiekį automobilių išmetamosiose dujose. Bus stabdomi automobiliai ir atliekami anglies monoksido kiekio išmetamosiose dujose matavimai transporto priemonėse su benzininiais varikliais ir išmetamųjų dujų dūmingumo matavimai transporto priemonėse su dyzeliniais varikliais. Už transporto priemonių, kurių į orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, gresia administracinė atsakomybė: bauda nuo 60 iki 300 eurų.

Baigiamoji Europos judumo savaitės diena, rugsėjo 22-oji, tradiciškai skelbiama Diena be automobilio. Šios dienos proga kai kurių šalies miestų gyventojai ir svečiai viešuoju transportu visą dieną galės važiuoti nemokamai: rugsėjo 19-20 d. – Tauragės r., rugsėjo 22 d. – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje, Biržuose, Druskininkuose, Palangoje, taip pat Joniškio, Kaišiadorių, Utenos ir Radviliškio r., o Birštono savivaldybėje keleiviai nemokamai bus keliami keltu per Nemuną.

Savivaldybių renginius galite rasti čia.

LR

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija

Share this post

Parašykite komentarą