Vilniuje vyks pirmas dvišalių santykių istorijoje bendras Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdis

Šį ketvirtadienį, rugsėjo 17 d., Vilniuje rengiamas bendras Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdis. Jame dalyvaus per 20 abiejų šalių ministrų, taip pat abiejų vyriausybių kancleriai. Posėdžiui pirmininkaus Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir Lenkijos Ministras Pirmininkas Mateuszas Morawieckis. Prieš bendrą sesiją numatomi dvišaliai Lietuvos ir Lenkijos premjerų bei ministrų pokalbiai.

„Bendras Lietuvos ir Lenkijos vyriausybių posėdis – dvišalio bendradarbiavimo visose srityse įprasminimas. Tai naujas mūsų valstybių ir mūsų žmonių santykių raidos puslapis. Kalbamės ir sutariame absoliučiai visais dvišalių santykių ir kaimynystės politikos klausimais“, – teigia Ministras Pirmininkas S. Skvernelis.

Susitikimuose bus apibendrinta pasiekta pažanga vystant strateginę Lietuvos ir Lenkijos partnerystę. Daug dėmesio bus skiriama kultūrinių ryšių ir bendros istorinės atminties politikos stiprinimui, glaudžiam bendradarbiavimui švietimo srityje. Sveikatos apsaugos ministrai tarsis dėl COVID-19 pandemijos valdymo priemonių. Numatoma detaliai aptarti strateginių transporto ir energetikos infrastruktūros projektų įgyvendinimą ir ekonominių ryšių stiprinimo kryptis, ypač susijusias su akcinės bendrovės „Orlen Lietuva“ plėtra ir abiejų valstybių geležinkelių įmonių bendradarbiavimu. Bus aptarta saugumo situacija regione ir bendradarbiavimo gynybos srityje vystymas. Abiejų šalių vyriausybės taip pat akcentuos regioninę Lietuvos ir Lenkijos atsakomybę, telkiant tarptautinės bendruomenės paramą Baltarusijos žmonėms.

Planuojami pasirašyti dokumentai, įprasminantys dvišalį Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą atskirose srityse.

Bendras vyriausybių posėdis rengiamas Ministro Pirmininko S. Skvernelio kvietimu. Tikimasi, kad tokie susitikimai taps reguliarūs.

Mano vyriausybė

Share this post

Parašykite komentarą