A. Veryga pripažįsta: koronavirusu užsikrėtus mokytojams, ugdymo procesas mokykloje negalėtų vykti

Vilnius, rugpjūčio 18 d. (ELTA).

Artėjant naujų mokslo metų pradžiai, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pripažįsta kylančią grėsmę, kad, mokyklose išplitus koronavirusui, kai kurių iš jų ugdymo procesas galimai būtų sustabdytas. Visgi ministras akcentuoja, kad ir toliau ruošiamasi, jog ugdymo procesas prasidėtų gyvai, o mokinių tėvai sėkmingai galėtų eiti į darbą.

„Labai norėčiau tikėtis, kad neįvyks kažkas tokio, dėl ko ugdymo procesas nevyks. Aišku, lokaliai, kai kuriose vietose tokių dalykų gali atsitikti. Nes toks labai paprastas pavyzdys: jeigu ugdymo įstaigoje užsikrės mokytojai, neliks ten kam dirbti ir teks izoliuotis. Tai ir procesas negalės vykti joks: nei nuotolinis, nei kontaktinis“, – laidoje „Delfi diena“ pripažino A. Veryga.

Visgi sveikatos apsaugos ministras akcentuoja, kad yra ruošiamasi, jog mokyklose ugdymo procesas prasidėtų gyvai, ir mokinių tėvai galėtų toliau sėkmingai dirbti.

„Tokių prielaidų niekas negali atmesti, nes gali išplisti liga kažkurioje įstaigoje ir tokių dalykų gali atsitikti, bet tikrai yra ruošiamasi, kad ugdymo procesas vyktų gyvai, nes gyvas vaikų išėjimas į ugdymo įstaigas yra kritiškai svarbus, kad tėvai galėtų išeiti į darbą, kad ekonomika galėtų funkcionuoti, kad jauni žmonės, kurie yra labai svarbūs, darbuotojai, galėtų dirbti“, – sakė ministras.

A. Veryga primena, kad net ir karantino laikotarpiu veikė darželiai, skirti medikų, pareigūnų bei kitų tarnybų vaikams.

„Tikimės, kad užteks tų priemonių, kurių planuojama imtis tam, kad situacija būtų suvaldyta ir vaikai galėtų eiti gyvai į ugdymo įstaigas“, – dar kartą patikino jis.

Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą