Po nakties šildomoje kabinoje važiavimo metu vairuotojų akys užsimerkia. Ar parkavimo kondicionieriai bus privalomi visuose sunkvežimiuose?

Šaltinis: Trans.info

Nyderlandų europarlamentarė reikalauja, kad visuose sunkvežimiuose, kuriuose vairuotojai miega ES teritorijoje, būtų įrengti parkavimo kondicionieriai. Vera Tax nuomone, tai gali padidinti saugumą keliuose.

Italijoje ir Ispanijoje – šalyse, kur dažnai yra aukšta temperatūra, parkavimo oro kondicionieriai jau yra neatsiejama sunkvežimių įrangos dalis. Nyderlandų europarlamentarė Vera Tax nori, kad šis sprendimas būtų įgyvendintas visoje Europos Sąjungoje.

Vairuotojai kelyje dažnai būna pavargę, o tai padidina nelaimingų atsitikimų riziką. Užuot paliekant priemones darbdaviams, Europos Komisija turi prisiimti atsakomybę už vairuotojų gerovę ir mūsų saugumą keliuose“ – „Twitter“ socialiniame tinkle parašė Vera Tax, kuri nuo kelių mėnesių organizuoja kampaniją, kad sunkvežimių kabinose būtų įrengtas privalomas parkavimo kondicionierius.

2019 m. Nyderlandų profesinės sąjungos CNV apklausa tarp sunkvežimių vairuotojų parodė, kad yra ryšis tarp aukštos temperatūros transporto priemonėje ir nelaimingo atsitikimo pavojaus. Pagal respondentų atsakymus, tie, kurie neturi parkavimo kondicionieriaus, po nakties šildomoje kabinoje jaučia nuovargį ir praranda koncentraciją. O tai padidina nelaimingo atsitikimo riziką.

Tarp tuo metu išsakytų nuomonių vairuotojai pabrėžė, kad po tokios nakties vairuojant dažnai akys pačios užsimerkia. Tačiau geriausiai šią situaciją apibendrina vieno iš tyrimo dalyvių žodžiai:

„Jei paliksite šunį įkaitintame automobilyje, jums gali gręsti bauda. O apie darbdavį, kuris leidžia savo darbuotojams nakvoti įkaitintame sunkvežimyje – tyla“.

Todėl CNV pasisako už tai, kad parkavimo kondicionieriai taptų standartine sunkvežimių įranga, o tai padidintų saugumą kelyje. Kartu tai būtų ekologiškas veiksmas, nes sunkvežimio variklio nereikėtų įjungti oro kondicionieriaus veikimui, transporto priemonės stovėjimo metu, o tai sumažintų išmetamųjų teršalų kiekį sezone, kai vairuotojai negali be kondicionieriaus apsieiti.

Taip pat pasak Vokietijos BGL asociacijos, niekas netrukdo visoje ES parkavimo kondicionierius padaryti privalomus. Pagal BGL, atitinkami reglamentai galėtų būti nustatyti ES teisės aktuose, susijusiuose su vairavimo ir poilsio laiku.

Europos Parlamento transporto komisija nori susipažinti su informacija šia tema.

Tai yra įdomi idėja. „Apsvarstysime tai“ – pasakė Matthew Baldwin, Europos Komisijos transporto generalinio direktoriaus pavaduotojas.

Kokia yra Jūsų nuomonė šiuo klausimu? Norėtumėte, kad Jūsų kabinoje būtų įrengtas parkavimo kondicionierius?

Trans.INFO nuotr.

Share this post

Parašykite komentarą