P. Skruibis: įvedus apribojimus, būtinas dėmesys žmonių psichinei sveikatai

Vilniaus universiteto Psichologijos instituto docentas Paulius Skruibis po Vyriausybės posėdžio akcentavo, kad įvedus griežtesnius karantino apribojimus, būtinas valstybės dėmesys ir žmonių psichinei sveikatai. Pasak jo, šiuo metu ribojimai labiausiai veikia jaunus žmones, moteris bei tėvus, auginančius mažamečius vaikus.

„Šie apribojimai, kurie yra priimti, tikrai nėra įprasti mūsų gyvenimui. Jie turi ar gali turėti neigiamą poveikį psichinei sveikatai. Jau iš studijų žinome, kad ribojimai žmones veikia nevienodai. Vieni žmonės pasijaučia geriau, kad mažiau reikia skubėti ir gali daugiau namie būti, bet yra tikrai žmonių grupės, kurie paveikiami neigiamai. Tai jauni žmonės, moterys, tėvai, turintys mažų vaikų, taip pat žmonės, patiriantys finansinių sunkumų bei žmonės, kurie prieš karantiną turėjo psichologinių sunkumų. Svarbu, kad su šiais apribojimais būtų ir dėmesys žmonių psichinei sveikatai ir kad pagalba būtų prieinama. Kad kiek įmanoma apribojimų žala būtų asmenims amortizuojama“, – po Vyriausybės posėdžio teigė P. Skruibis.

P. Skruibis atkreipė dėmesį, kad nors karantino priemonės sugriežtėjo, psichologų veikla bus leidžiama ne tik nuotoliniu, bet ir kontaktiniu būdu.

Premjerės Ingridos Šimonytės vadovaujamas Ministrų Kabinetas sekmadienį pratęsė karantiną iki sausio 31 d.

Paulina Levickytė (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą