Po mirties likusios paskolos ir kiti finansiniai įsipareigojimai – kaip pasidėti saugius pamatus netikėtos nelaimės atveju

Tema, nuo kurios dažnai nesąmoningai bėgame – mirtis, staiga kardinaliai pasikeitusi artimųjų padėtis, kai tenka išgyventi netekties skausmą ir pasirūpinti likusia finansine našta – atrodo, kad tai niekada nebus apie mus. Ir nors vis daugiau jaunų žmonių susimąsto apie tai, ką verta padaryti dabar, kad būtų ramūs dėl šeimos ateities netikėtos nelaimės atveju, dažnai spąstais tampa abejonės ir laukimas – gal neverta, juk dabar esu sveikas? Kokią įtaką ši baimė daro mūsų priimamiems sprendimas ir ką daryti norint pasirūpinti šeimos gerove?
Neneigiant mirties lengviau priimti adekvačius, artimiesiems naudingus sprendimus
Nors gyvybė yra didžiausias mūsų turtas, visgi tai nėra ta tema, apie kurią kalbėti lengva. Todėl neskubame priimti atsakingų sprendimų, vejame negatyvias mintis, o kartais net ,,programuojame save”, kad nieko blogo nutikti negali. Kad ir kokie atsargūs bebūtume, gyvenimas yra nenuspėjamas, todėl taip svarbu atsakingai apgalvoti, kaip pasirūpinti artimaisiais netikėtos nelaimės atveju, kai jie streso, šoko būsenoje, jaučia didžiulį nerimą, netenka pagrindinio šeimos maitintojo, turi paskolas.
,,Žmonėms įsisąmoninti savo laikinumą, atvirai ir drąsiai kalbėti apie mirtį, ypač asmeninės žemiškosios egzistencijos pabaigą, yra labai jautru ir dažniausiai nelengva. Mirties tema neretai atsiduria tarsi už širmos, kuriai praskleisti būtinas paties žmogaus vidinis resursas prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą. Kai tai pavyksta, žmogui laikinumo tema nebėra tabu, nes visa esybe akimirka po akimirkos patiria, kad gyvenimo ratas sukasi mirties link. To neneigiant ir nebandant nuo to pabėgti, lengviau priimti adekvačius, sau geriausius sprendimus. Tai – ilgalaikis procesas. Gyvename visuomenėje, kurioje nuolat įvairiais kanalais peršamos idėjos, kad jaunystės kultas gali gyvuoti kone amžinai, kad galime pasiekti beveik viską, ko tik panorėsime. Sveikai į aplinką ir save reaguojantis žmogus suvokia, kad jis yra visoks, todėl pats renkasi, ko jam dabar reikia, kas jam svarbu, o savyje gali sutalpinti ir laikinumą, ir dabartinę egzistenciją”, – sako neuroedukatorė, geštalto psichoterapijos praktikė Žydrė Dargužytė-Černiauskė.
Visgi ne tik mirties, kaip neišvengiamo dalyko priėmimas, bet ir tam tikri gyvenimo pasirinkimai gali sumažinti mirties baimę. Taip gali įvykti tuomet, kai pasirūpiname gyvybės draudimu, o tuo pačiu ir savo šeima, artimaisiais, užtikrindami, kad nelaimingo atsitikimo atveju, jais bus pasirūpinta. Tai itin svarbu šeimoms, kurios turi paskolas, bendrus verslus, turi vaikų, kurių pats svarbiausias poreikis yra saugumas.
Vienas svarbiausių tikslų – šeimos gerovės užtikrinimas
Kartais vis dar sunku suprasti draudimo naudą, juk jei perkame įprastą prekę ar paslaugą, labai greitai galime pamatuoti jos vertę. Perkant draudimą naudos tą pačią sekundę nematome, atrodo tiesiog prarandame pinigus. Gyvybė yra tokia brangi, kad ne tik neplanuojame jos prarasti, bet net ir dažnai neleidžiame sau apie ją galvoti. Nors tai turėtų būti ne ,,prabangos produktas”, kurį galime įsigyti vėliau, o pamatas, kuris suteikia saugumą ir vertę, gyvybės draudimas žmogui dažnai atrodo tolimas ir paskutinis prioritetuose. Tačiau sąmoningumas auga.
Pasak draudimo brokerių įmonės „Edrauda”, atstovaujančios „Edrauda Global Life“ gyvybės draudimą, direktorės Rimos Kazlauskaitės-Alkinės, jei anksčiau į gyvybės draudimą žiūrėjome atsargiai, dabar žmonės vis dažniau iš anksto įvertina rizikas, nes daug keliauja, gyvena intensyvų karjeros gyvenimą, ir t.t. Jauni žmonės, kurdami šeimas jau supranta, kad tai yra paslauga, kuri būtina užtikrinti šeimos gerovę.
,,Paskolos klientus gąsdina labiausiai. Norėdami šeimai suteikti kuo geresnį gyvenimą po netikėtos nelaimės, asmuo apsidraudžia gyvybės draudimu ir taip garantuoja, kad iš jo gyvenimo likusios skolos bus padengtos. Taip pat gyvybės draudimas kliento šeimai gali padėti pirmųjų mėnesių gyvenimui po mirties. Pavyzdžiui, jei gyvenimą palieka asmuo, kuris suteikdavo šeimai finansinį pagrindą, gyvybės draudimas gali padėti likusiems šeimos nariams „atsistoti ant kojų“.
Taip pat gyvybės draudimas svarbus bet kokiu atveju, kai imamasi didesnių finansinių sprendimų. Paskola, būsto statybos, šeimos pagausėjimas, ir pan. Jei draudžiantis gyvybės draudimu ištinka nelaimė, galime būti garantuoti, kad mūsų artimieji nebus priversti perimti mūsų įsipareigojimų ir papildomos finansinės naštos.
O kaip į gyvybės draudimą reaguoja visuomenė? Ketverių metų gyvybės draudimo ,,Global life” sutarčių statistika rodo, kad iš visų apsidraudusių ,,Edrauda’’ ,,Global life’’ draudimu 41.5 proc. yra vilniečiai. Aktyvesni yra vyrai – 72.6 proc. palyginimui, apsidraudė 27.4 proc. moterų. Jauniausio kliento amžius – 20 metų, vyriausiajam – 54-eri.
,,Matome, kad apie gyvybės draudimą pagalvoja vis daugiau jaunų žmonių, kurie mėgsta aktyvų gyvenimą, keliauja, kuria šeimas. Draudimą reikia suprasti kaip priemonę apsisaugoti nuo netikėtumų ir planuoti svarbius gyvenimo įvykius: santuoką, tėvystę, būsto nuosavybės įsigijimą, išėjimą į pensiją. Suprantame, kokie atsakingi tai etapai. Gyvybės draudimas įsigyjamas prevenciškai, dar prieš patiriant žalą, tačiau efektyviausiai pasiteisina siekiant apsaugoti artimuosius”, – komentavo R. Kazlauskaitė-Alkinė.
,,Edrauda’’ ,,Global Life’’ gyvybės draudimas yra nekaupiamasis gyvybės draudimas nuo mirties rizikos, užtikrinantis iki 250 000 eurų išmoką pasirinktiems naudos gavėjams ankstyvos mirties atveju ir numatantis solidžią išmoką sunkių ligų atveju. Šis produktas parduodamas tik ,,Edraudoje” ir niekur kitur jo įsigyti nėra galimybės, išskirtinė produkto koncepcija suteikia galimybę gauti originalų ir labiausiai poreikius atitinkantį gyvybės draudimą.
Ką svarbu žinoti galvojantiems apie gyvybės draudimą?
Draudimo sumą galima pasirinkti nuo 20 000 iki 250 000 eur.
Draudimo apsaugos, kurias siūlo ,,Edrauda’’:
⦁ Bazinė (privaloma) – draudimo suma išmokama naudos gavėjams, apdraustajam mirus draudimo sutarties galiojimo metu.
⦁ Nepagydomos ligos (privaloma) – apdraustajam susirgus liga, dėl kurios tikėtina jo gyvenimo trukmė yra trumpesnė nei 12 mėn., jam išmokama 50 proc. bazinės draudimo sumos.
⦁ Atsitiktinė mirtis (galima pasirinkti kaip papildomą) – apdraustajam mirus, ne vėliau kaip 12 mėn. nuo nelaimingo atsitikimo, naudos gavėjams išmokama dvigubo dydžio bazinė išmoka.
⦁ Pink & Blue (galima pasirinkti kaip papildomą) – apdraustajam susirgus reprodukcinės sistemos vėžiu, jam išmokama 20 proc. nuo bazinės draudimo išmokos.
Visi ,,Edrauda” produktai yra pasiekiami per automatines skaičiuokles internetu, čia klientai gali rasti visas draudimo sąlygas bei susipažinti su visa reikiama informacija, dokumentais.
,,Industrijoje vis dar matome daug gyvų susitikimų su draudimų brokeriais. Šiuolaikinis žmogus rinkdamasis internetines paslaugas taupo savo resursus (laiką, kurą) tuo pačiu prisidėdamas ir prie ekologijos. Taip supaprastinome savo paslaugas, kad viską galima būtų pasiekti ir telefonu. Klientai gali net parsisiųsti telefono aplikaciją ir savo polisus turėti visada vienoje vietoje vieno mygtuko paspaudimu”, – sakė R. Kazlauskaitė-Alkinė.
,,Edrauda’’ – inovatoriai, užtikrinantys platų pasirinkimą
14 metų patirtis ir nuolatinis draudimo produktų tobulinimas – ,,Edrauda” vienija visas didžiąsias draudimo bendroves, todėl klientams užtikrina plačią įvairovę ir padeda išsirinkti labiausiai lūkesčius atitinkantį variantą.
Daugiau informacijos: https://www.edrauda.lt
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.