VRM įvertino bendruomenes už nusikaltimų prevencijos projektus

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė apdovanojo nusikaltimų prevencijos konkurso nugalėtojus. Pirmoji vieta atiteko Utenos švietimo centrui už projektą „Ieškojimai ir atradimai“ ir Kaimų bendruomenei „Berteškiai“ už iniciatyvą „Saugi Berteškių kaimo aplinka“. Premijos ir padėkos įteiktos ir kitiems konkurso dalyviams, parengusiems nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektus.

„Įvairaus pobūdžio teisės pažeidimai ir nusikaltimai yra nepaprastai sudėtinga ir daugialypė problema, kurios padariniai paliečia įvairiausias visuomenės sritis. Viena iš pagrindinių Vidaus reikalų ministerijos misijų yra palaipsniui spręsti nusikaltimų problemą ir didinti visuomenės saugumą. Iš tiesų nuostabu matyti, kad šioje misijoje esame ne vieni. Vietiniame lygmenyje įgyvendinamos prevencijos priemonės yra pačios veiksmingiausios. Tad prevencinis darbas bendruomenėse yra be galo svarbus“, –  įteikdama apdovanojimus kalbėjo vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė.

Tai jau 18 kartą vykstantis konkursas, skirtas geriausiam 2020–2022 m. nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektui ir bendruomenės iniciatyvai išrinkti. Juo siekiama skatinti projektų bei iniciatyvų, kuriais siekiama užkirsti kelią nusikaltimams ir kitiems teisės pažeidimams, bei mažinti nusikaltimų skaičių, rengimą ir vykdymą.

Šiemet teikiami projektai turėjo atitikti šias konkurso temas: seksualinio pobūdžio nusikalstamų veikų prevencija: bendruomenės lygio priemonės bei bendradarbiavimas ir – vietos bendruomenių ir teisėsaugos institucijų bendradarbiavimas taikant visuomenės saugumą ir viešąją tvarką užtikrinančias priemones.

Utenos švietimo centras keturiose Utenos r. gimnazijose įgyvendino interaktyvaus pobūdžio veiklas, orientuotas į jaunuolių švietimą seksualinio ir kitokio lyties pagrindu daromo smurto temomis. Šio projekto metu gimnazistai turėjo galimybę kalbėtis įvairiomis, šiandien ypatingai jautriomis temomis, kaip smurtas lyties pagrindu, neapykantos kalba, LGBT+, žmogaus teisės ir jų pažeidimai ir kt. Kaimų bendruomenė „Berteškiai“ organizavo kelis skirtingo pobūdžio renginius eismo saugumo užtikrinimo, bendradarbiavimo su teisėsauga, jaunimo užimtumo bei saugios kaimynystės formavimo temomis. 

Apdovanojimų metu konkurso nugalėtojams – Utenos švietimo centrui – įteikta 1000 eurų premija, premijos skirtos ir  Telšių apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės Šiaulių pasienio užkardai, VšĮ „Kūrybinių ir socialinių iniciatyvų centras“ ir judėjimo „Stabdyk nusikalstamumą“ Kauno regiono skyriui.

Už geriausią bendruomenės iniciatyvą Kaimų bendruomenei „Berteškiai“ įteikta 800 eurų premija, šioje kategorijoje taip pat apdovanota Vilniaus Miglos gatvės gyventojų asociacija, Pagynės bendruomenės centras, Labdaros fondas Petrašiūnų bendruomenės centras, VšĮ „Tikra produkcija“.

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija

Share this post

Parašykite komentarą