Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“: PVM lengvatą maitinimo įstaigoms pajustų ir vaikus auginančios šeimos

Pranešimas spaudai

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“

2023 m. birželio 21 d.

Demokratų frakcija „Vardan Lietuvos“ šiandien užregistravo Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siūloma viešojo maitinimo sektoriui pratęsti 9 proc. PVM galiojimo terminą neribotam laikui. Ši PVM lengvata svarbi ne tik restoranams ir kavinėms, ji reikalinga ir toms maitinimo įstaigoms, kurios tiekia maistą darželiams, mokykloms, ligoninėms.

Šiandien Vyriausybė svarstė mokesčių reformos paketą. Jei bus pritarta, reforma galės būti pateikta Seimui. Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ siūlymu lengvatinis 9 proc. PVM tarifas restoranų, kavinių ir panašių maitinimo įstaigų teikiamoms maitinimo paslaugoms ir išsinešti tiekiamam maistui (išskyrus alkoholinius gėrimus ir paslaugas ar paslaugų dalis, kurios susijusios su alkoholiniais gėrimais) turėtų būti taikomas neterminuotai (kol kas lengvata galioja iki šių metų pabaigos).

„Iš 27 Europos Sąjungos šalių PVM lengvatą maitinimui jau taiko net 23 valstybės: 19 šalių ši lengvata yra nuolatinė, 4 šalys ją ėmė taikyti prasidėjus pandemijai. Tokiu būdu siekiama mažinti šešėlį, didinti PVM mokėtojų skaičių, kurti naujas darbo vietas, skatinti vartojimą ir turizmo atsigavimą, išsaugoti maitinimo sektoriaus patrauklumą ir užtikrinti darbo užmokesčio augimą“, – sako L. Savickas. 

Be to, priduria Seimo narys, lengvata padėtų didinti galimybę įsidarbinti pažeidžiamoms visuomenės grupėms: jaunimui, žemos kvalifikacijos darbuotojams, karo pabėgėliams ir kitiems asmenims. Taip pat augtų sektoriaus galimybės investuoti į tvaresnius, ekologiškus sprendimus.

„Tarkim, 2020 m. pradžioje daugelis įmonių svarstė galimybę investuoti į patalpų atnaujinimą, sumažinti anglies dioksido išmetimą ir pagerinti svečių patirtį. COVID-19 ir pastarųjų metų įvykiai smarkiai paveikė šiuos įstaigų planus.Taigi, sumažinus PVM, įmonės sutaupytas lėšas galės nukreipti į finansinį tvarumą, atnaujinti ir plėsti patalpas, investuoti į technologines inovacijas ir tvarius verslo sprendimus, gerinti klientų patirtį“, – sako L. Savickas.

Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnas Algirdas Butkevičius primena, kad per pandemiją lengvata leido įmonėms išgyventi sunkųjį laikotarpį, paskatino veikti skaidriau ir mokėti joms taikomus mokesčius, taip pat buvo išsaugotos darbo vietos.

„Be to, ši lengvata būtų naudinga ne tik verslui. Esant 9 proc. PVM lengvatai, tėvai mažiau mokėtų už vaikų maitinimą darželiuose ir mokyklose“, – sako A. Butkevičius.

Share this post

Parašykite komentarą