Dėl apgaule gautos Europos Sąjungos paramos – apkaltinamasis nuosprendis

Du asmenys teismo pripažinti kaltais dėl apgaule gautos tikslinės Europos Sąjungos (ES) paramos, dokumentų klastojimo ir jų panaudojimo bei apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo. Jiems skirtos baudos, teks grąžinti neteisėtai iš Europos Sąjungos bendrojo biudžeto ir Lietuvos valstybės biudžeto gautą paramą (subsidiją), kuri siekia beveik 400 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apygardos valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė.

Tyrimo duomenimis, Panevėžio rajone įsikūrusio ūkio faktinis vadovas, vilnietis A. C., turėdamas visus įgaliojimus veikti ūkio vardu, apgaule gavo ES bendrojo biudžeto ir Lietuvos valstybės biudžeto finansavimą, kuris siekė beveik 400 tūkst. eurų ir buvo skirtas galvijų fermos statybai. Nustatyta, kad nemaža dalis už paramos skyrimą bei kontrolę atsakingoms institucijoms teiktų dokumentų buvo suklastoti.

Darbams prasidėjus, ūkį atstovavęs A.C. teikė statybos darbų vykdymą pagrindžiančius dokumentus, tačiau realybė pasirodė kitokia – dalis darbų išvis nebuvo atlikta, kita dalis buvo daroma ne pagal patvirtintą projektą ir sąmatą, o darbai buvo aktuojami dar juos neatlikus.

Kitas kaltinamasis – Panevėžio rajono gyventojas D. S., kurio vadovaujama įmonė vykdė A. C. atstovaujamo ūkio modernizavimo darbus – galvijų fermos statybą. Nustatyta, kad D. S. darbams vykdyti samdė subrangovus ir su jais neatsiskaitydavo, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą ir padėjo paramos gavėjui, A. C. atstovaujamam ūkiui, apgaule gauti subsidiją, t.y. projekto išlaidų kompensaciją.

Išnagrinėję šią baudžiamąją bylą, Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmai birželio 19 dieną paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį. A. C. pripažintas kaltu dėl kreditinio sukčiavimo ir dokumentų klastojimo, subendrinus bausmes, jam skirta 25 tūkst. eurų (500 MGL) dydžio bauda. D. S. nuteistas dėl kreditinio sukčiavimo, dokumentų klastojimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, jam skirta 15 tūkst. eurų (300 MGL) dydžio bauda. Baudas nuteistieji privalės sumokėti per 1 metus.

Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos civilinį ieškinį teismas patenkino visiškai ir priteisė solidariai iš ūkio savininkės bei kaltinamųjų A. C. ir D. S. atlyginti 374 tūkst. 672 eurų turtinę žalą.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

Rasa Stundžienė

Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros
Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė

https://www.prokuraturos.lt

Share this post

Parašykite komentarą