Buvęs Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narys bus teisiamas dėl kišimosi į valstybės tarnautojo veiklą

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas, kuriame buvęs Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narys M. Ž. kaltinamas kišimųsi į valstybės tarnautojo veiklą. Politikas galimai bandė priversti, kad tuometinė šios savivaldybės administracijos direktorė atliktų neteisėtus veiksmus.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinės tyrimų valdybos ir Panevėžio valdybos pareigūnai, o tyrimą organizavo ir kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

M. Ž. kaltinamas tuo, kad 2020 metais, būdamas Ignalinos rajono savivaldybės tarybos nariu, kišosi į valstybės tarnautojos – minėtos savivaldybės administracijos direktorės – veiklą. Tyrimo metu surinktais duomenimis, vietos politikas siekė, jog direktorė paveiktų savo pavaldinius ir vienai medicinos įranga prekiaujančiai bendrovei būtų sudarytos išskirtinės sąlygos, mažinant kitų tiekėjų konkurenciją, dalyvaujant viešųjų pirkimų konkurse.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už kišimąsi į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą (BK 288 str.) numato viešuosius darbus arba baudą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

Byla perduota nagrinėti Utenos apylinkės teismo Ignalinos rūmams.

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys)

Share this post

Parašykite komentarą