Pagerbtos Antrojo pasaulinio karo aukos

A. Pliadžio / KAM nuotr.

Gegužės 8-ąją, Antrojo pasaulinio karo aukų atminimo dieną, Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vardu padėtos gėlės Panerių memoriale ir prie paminklo ukrainiečių tautinio sąjūdžio veikėjui, rašytojui Tarasui Ševčenkai.

„Antrasis pasaulinis karas nusinešė milijonus žmonių gyvybių, iki šiol sunku suvokti kraupaus Holokausto mastą ir pasekmes. Siaubingų aukų pareikalavo ir šio karo tąsa – daugybė Laisvės kovų dalyvių žuvo, tūkstančiai niekuo dėtų gyventojų Lietuvoje ir kitose sovietų okupuotose šalyse buvo ištremti. Tačiau kitus pavidalus įgijusi rezistencija gyvavo visus okupacijos metus ir atvedė mus į Kovo 11-ąją“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

Pasak premjerės, Antrojo pasaulinio karo aukos įpareigoja mus šiandien dėti visas pastangas, kad žiauri Rusijos agresija prieš Ukrainą būtų kuo greičiau sutramdyta ir šioje šalyje bei Europoje įsivyrautų taika. Ukrainos laisvė – viso demokratinio pasaulio laisvė.

„Būtina siekti, kad šio karo organizatoriai ir vykdytojai, visi, kurie Ukrainoje vykdė ir tebevykdo kraupius nusikaltimus, susilauktų atpildo ir savojo teismo dienos, vadovaujantis tarptautinės teisės principais“, – pabrėžė Vyriausybės vadovė.

Mano vyriausybė

Share this post

Parašykite komentarą