Buvęs bendrovės „Ignalinos vanduo“ direktorius nuteistas dėl kyšininkavimo

2023-04-24

Panevėžio apygardos teismas šiandien paskelbė nuosprendį, kuriuo uždarosios akcinės bendrovės „Ignalinos vanduo“ buvęs direktorius Valentas Šimonis pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo, o Ignalinoje registruota bendrovė ir jos buvęs direktorius – dėl papirkimo. Visiems trims kaltinamiesiems skirtos piniginės baudos – iš viso jie turės bendrai sumokėti 35 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o tyrimui vadovavo ir valstybinį kaltinimą teisme palaikė Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.

Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, Panevėžio apygardos teismas šiandien paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį.

Teismas konstatavo, kad, vykdant vandentiekio rekonstravimo darbus Ignalinos rajone ir atlikus viešųjų pirkimų konkurso procedūras, vyko neteisėti susitarimai tarp rangovų ir perkančiosios organizacijos – vietos savivaldybei priklausančios UAB „Ignalinos vanduo“. Pastarosios įmonės direktoriui V. Šimoniui tarpininkaujant, vietoje viešųjų pirkimų konkursą laimėjusios Vilniaus bendrovės, darbus atliko R. Z. vadovaujama bendrovė.

Byloje nustatyta, kad už palankius sprendimus pastarosios bendrovės direktorius R. Z. valstybės tarnautojui prilygintam asmeniui, UAB „Ignalinos vanduo“ tuometiniam direktoriui V. Šimoniui atsilygino kyšiu – iškasė jo tėvų sodyboje tvenkinį.

Kaltinimai dėl dokumentų klastojimo šioje byloje buvo pateikti ir trims kelių bendrovių darbuotojams, tačiau teismas juos išteisino.

Balandžio 24 dieną paskelbtu Panevėžio apygardos teismo nuosprendžiu V. Šimoniui dėl kyšininkavimo skirta 15 tūkst. eurų, o R. Z. ir bendrovei, kuriai jis vadovavo nusikalstamos veikos padarymo metu – po 10 tūkst. eurų baudos.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliacine tvarka gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Rasa Stundžienė

Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros
Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė

Share this post

Parašykite komentarą