Daugailių krašto džiaugsmai ir bėdos

Šiandien, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Utenos skyriaus komanda aplankė ir bendravo su Juknėnų, Šlepečių, Radeikių kaimų ir Daugailių miestelio gyventojais. Aplankėme labai daug namų ūkių, pabendravome su jų šeimininkais. Vidinis jausmas labai įdomus – viltingas, uždegantis, bet kartu ir nuviliantis.

Maloniai buvau nustebintas, kad Daugailiuose kuriasi jaunos šeimos, grįžtančios į gimtąjį kraštą, bet taip pat ir vaikystės sąsajų su Daugailių kraštu neturinčios. Džiugu! Retas namų ūkis, prie kurio nesidarbuotų žmogus. Bendraujant, šeimos džiaugėsi Daugailių kraštu, bet išsakė ir nemažai problemų – miestelyje nėra išvystyta nuotėkų surinkimo infrastruktūra, žiemos metu nenuvalomi miestelio keliai, savo atžalas tenka vežti į Utenos miesto vaikų darželius. Neminėjo, kad miestelyje besikuriančiam jaunimui reikia kavinės ar naktinio baro, bet pasigedo laisvalaikio susibūrimo erdvių. Pradėtoms iniciatyvoms nėra palaikymo iš seniūnijos lyderių.

Na ir pabaigai, apie tą keistą jausmą, kuris nėra susijęs su vietos savivaldos politika, bet apie tai, kad laikas pradėti labai rimtai kalbėti apie situaciją žemės ūkyje. Pastaruoju metu kalbame apie pasiutpolkę elektros ir maisto kainose, sunkiai valdomą ekonominę šalies situaciją, bet tai, kad iš ūkininkų, jų auginamų karvyčių pagamintas pienas superkamas po 12 centų, parodo visišką Lietuvos žemės ūkio ministro cinišką požiūrį į kaimo žmogų ir visišką nekompetenciją valdant šalies žemės ūkį. Tokia žemės ūkio politika ne tik sunaikins ir taip nykstančius smulkius pienininkystės ūkius, bet neigiamai paveiks ir kai kuriuos stambiuosius ūkius. Kas be ko, neigiamas poveikis bus ir Utenos kaimui, bendruomenėms bei socialinei rajono aplinkai ir gerovei.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas į merus Eimantas Puodžiukas

Politinė reklama bus apmokėta iš Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ politinės kampanijos sąskaitos

Share this post

Parašykite komentarą