Ministras K. Navickas Rugsėjo 1-osios proga pasveikino Aukštaitijos profesinio rengimo centro bendruomenę

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas Mokslo ir žinių dienos proga Alantoje pasveikino Aukštaitijos profesinio rengimo centro bendruomenę.

„Svarbiausia mokantis nebijoti eksperimentuoti ir klysti – tik taip pasiekiama rezultatų. To paties linkiu visiems šalies moksleiviams ir studentams. O pedagogams linkiu kantrybės ir neblėstančio noro dalytis žiniomis“, – sakė ministras K. Navickas.

Mokykloje, įkurtoje prieš daugiau kaip 60 metų, mokosi beveik 600 jaunuolių, 338 iš jų yra pirmakursiai.

Čia veikia Sektorinis žemės ūkio praktinio mokymo centras. Jame siekiama išmokyti, pademonstruoti ir suteikti galimybę praktiškai susipažinti su augalininkystės ir gyvulininkystės produkcijos gamybos naujovėmis, jų įgyvendinimo efektyvumu, žemės ūkio mechanizavimo privalumais, alternatyvios energetikos galimybėmis ir panaudojimu Lietuvos kaime.

Šiame centre suteikiama staliaus, ekologinio ūkio darbininko žinių, kartu įgyjant pagrindinį išsilavinimą. Čia žinių semiasi ir būsimi želdinių tvarkytojai, automobilių remontininkai, virėjai, padavėjai – barmenai, apdailininkai (statybininkai), kaimo verslų darbuotojai, tarptautinių vežimų vairuotojai ekspeditoriai, apskaitininkai – kasininkai, žemės ūkio gamybos verslo darbuotojai, pardavimų konsultantai, žirgininkystės verslo ir apsaugos darbuotojai.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

Share this post

Parašykite komentarą