Kontrabandos sulaikymas Medininkuose: sužinojęs, kad jo mašina bus patikrinta, vairuotojas spruko, palikęs rūkalų pilną vilkiką

Muitinės kriminalinėje tarnyboje (MKT) pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl balandžio 29 d. Medininkuose sulaikyto vilkiko, kuriame rasta apie milijono eurų vertės kontrabanda. Medžio plokščių krovinį vežęs vilkikas muitinės pareigūnų buvo nukreiptas patikrinimui, bet iki vietos taip ir neatvažiavo. Pareigūnai mašiną netrukus surado posto teritorijoje – vairuotojas paspruko, palikęs užvedimo spynelėje raktus. Vilkike, preliminariais duomenimis, rasta apie 350 tūkst. pakelių cigarečių kontrabandos.

Balandžio 29 d., apie 14 val. vilkiku „Iveco“ į Medininkų kelio postą atvažiavęs Baltarusijos pilietis deklaravo gabenantis medžio plokščių krovinį. Kadangi tokiuose kroviniuose dažnai aptinkama kontrabanda, muitinės pareigūnai nusprendė mašiną detaliai patikrinti. Bet nors vilkikas ir buvo nukreiptas į patikrinimo vietą, iki jos taip ir neprivažiavo. Muitinės pareigūnai netrukus jį aptiko posto teritorijoje, paliktą, net su rakteliais spynoje. Vairuotojas, matyt baimindamasis būsimo patikrinimo, tiesiog pabėgo. Tiesa, prieš tai jis buvo spėjęs pakeisti transporto priemonės valstybinius numerius, ko gero tikėdamasis apgauti muitinės pareigūnus (tačiau galiausiai nusprendė nerizikuoti).

Pernai MKT pareigūnai Raigardo kelio poste buvo atskleidę schemą, kai, sukeičiant mašinų valstybinius numerius ir dokumentus, į Lietuvą nepatikrinti įvažiuodavo kontrabandos pilni vilkikai.

Kontrabandos buvo pilnas ir šis vilkikas – nors tikslus sulaikytų cigarečių kiekis dar nežinomas, preliminariais duomenimis rasta ne mažiau nei 350 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių, kurių vertė su mokesčiais – 980 tūkst. eurų.

MKT Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, kuriam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.


LIETUVOS RESPUBLIKOS MUITINĖ

Share this post

Parašykite komentarą