Ligoninė džiaugiasi moderniu rentgeno aparatu ir savo profesionalais

Pas kaimynus:

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos informacija

Ignalinos rajono ligoninėje sudėtingą  pandemijos ir karantino kasdienybę praskaidrino galimybė atsinaujinti ir pagerinti teikiamas paslaugas bei medikų darbo sąlygas. Ligoninėje atliktas rentgeno patalpų ir kabinetų remontas, nupirktas ir įrengtas naujas rentgeno aparatas. Tai italų firmos „Villa Sistemi Medicali“ naujausias modelis, pagamintas pagal užsakymą 2020 m. gruodžio mėnesį.

Moderni ir daug patogesnė naudoti sistema nupirkta įgyvendinant Ignalinos rajono savivaldybės administracijos projektą „Universalios stacionarios rentgeno diagnostikos medicinos priemonės VšĮ Ignalinos rajono ligoninei įsigijimas“, darbų vertė  – 200 tūkst. eurų.

Su naujuoju aparatu yra galimybė atlikti rentgeno tyrimus, pacientui esant vertikalioje ir horizontalioje padėtyse, taip pat ir ant pervežimo vežimėlio. Kaip sakė radiologijos technologė Zita Baranauskienė, rentgeno vamzdį labai lengva valdyti, jis gali nusileisti iki pat žemės, kiek reikia, pakilti, taip pat pavažiuoti į šoną, reguliuojamas ir rentgeno stalo aukštis. Radiologui kompiuterio ekrane pažymėjus norimą tirti kūno vietą, programa pati nustato visus reikalingus parametrus, parodo, kaip guldyti, statyti pacientą. Tai labai palengvina darbą. Keturių parinkčių filtrai ypač sumažina apšvitą. 

Sistemos gaunamų vaizdų kokybę užtikrina naujausios kartos detektorių sistema. Kaip sakė gydytoja radiologė Milda Henrika Bagdonienė, gaunami vaizdai  labai informatyvūs, aiškūs, be įvairių šešėlių, kartu matomi ir minkštieji, ir kietieji audiniai. Medikams buvo organizuoti mokymai, atliktas aparatūras vertinimas, gauti reikalingi leidimai. Aparatas pradėtas naudoti ir savo modernumu vis nustebina pacientus.

Kalbant apie aparatūrą, negalima nepasidžiaugti ją valdančiais profesionalais. Radiologijos technologė Zita Baranauskienė, pacientų mylima už jos gražią šypseną, linksmumą ir malonų bendravimą, sako, kad yra laiminga, nes dirba savo svajonių darbą, jau 23-čius metus. Ji taip smagiai sukasi tarp tų  aparatų, su tokiu džiaugsmu viską pasakoja, kad negali tuo netikėti. Zita dar prisimena laikus, kai radiologams dėl kenksmingo darbo nemokamą pieną ir priedus prie atlyginimų skirdavo, dabar aparatūra tikrai saugi. „Man visos technologijos prie širdies ir viskas taip įdomu. Šis aparatas jau trečias, su kuriuo dirbu. Ir jis tikrai puikus…“,– džiaugiasi Zita. Ji turi dar dvi puikias koleges Danutę Ivanauskienę ir Birutę Sukovienę. Jos tądien nedirbo.

Zitą kaip gerą specialistę bei nuostabią moterį gyrė ir gydytoja  Milda Henrika Bagdonienė. Bet juk ir apie pačią gydytoją ne kelias eilutes, o visą straipsnį ar knygą parašyti reikėtų. Sunku parinkti žodžius, kurie tiktų jos ilgamečiam, dešimtmečiais skaičiuojamam  darbui ir sukauptai patirčiai įvertinti. Zita sako, kad gydytoja galėtų skaityti paskaitas universitetuose. Radiologijos knygas ji skaito kaip romanus, o radiologiją atradusi „Yotube“ kanale, su didžiausia aistra žiūri ten įkeltus filmukus. „Visus pacientus pažįstu, mintinai žinau…“,– šypteli gydytoja. Tik tiek apie save ir pasako… O Zita dar prideda, kad gydytoja net nematydama nuotraukos, viską mato kiaurai… „Visi geriausi žodžiai tiktų gydytojai, ji elegancijos, tolerancijos, pakantumo pavyzdys, niekada mums negaili pagyrimų, o nuo papeikimų susilaiko. Jei jau tyli, tai suprantu, kad kažką ne taip padariau. Laimė dirbti su tokia gydytoja…“, – pasakoja Zita.

Ignalinos rajono ligoninės direktorė Asta Batūrienė taip pat pasidžiaugė įstaigos  atsinaujinimu, galimybe suteikti aukštos kokybės rentgeno paslaugas, na o  rentgene dirbančioms  medicinos darbuotojoms sakė galinti skirti tik pačius geriausius padėkos žodžius.

Parengė Lina Kovalevskienė,

Share this post

Parašykite komentarą