Kalėdų stebuklas – vienas donoras išgelbėjo gyvybes keturiems žmonėms

Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje pirmadienį buvo registruotas organų donoras. Jo ir jo artimųjų, sutikusių paaukoti tinkamus organus, dėka, net keturiems šventinio stebuklo laukiantiems recipientams sužibo laimės spindulys.

Po galimo donoro registracijos medikai atliko visus reikiamus tyrimus, kad galėtų nustatyti, kokie organai būtų tinkami transplantuoti jų laukiantiems recipientams. Buvo nustatyta, kad širdis, inkstai ir ragenos dar tą pačią dieną pasieks transplantacijos laukiančiųjų sąraše esančius žmones. Kartu tai buvo ir 10 širdis, šiais metais suteikusi antrą gyvenimą recipientui, sakoma Nacionalinio transplantacijos biuro pranešime.

„Neapsakomai džiugu, kad žmonės ir jų artimieji vis dažniau nusprendžia suteikti viltį gyventi kitiems asmenims. Suprantame, jog priimti tokį sprendimą labai greitai yra be galo sunku, tačiau po jo, šiuo atveju, galimybė kurti visavertį gyvenimą atsirado net keturiems žmonėms. Tai tikrai yra Kalėdų stebuklas, suteikęs laimę ne vienai šeimai“, – teigia Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktorius Artūras Bagotyrius.

Visų organų transplantacijos pirmadienį buvo atliktos Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose.

Organų donorystė yra ypač kilnus ir išskirtinis procesas, kai net po žmogaus mirties viltis gyventi suteikiama iki septynių recipientų. Po transplantacijos žmonės gali grįžti į įprastą visuomeninį gyvenimą, patys viską daryti, nors dar prieš mėnesį galimai sunkiai galėjo funkcionuoti.

ELTA (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą