Savivaldybių asociacijos prezidentas apie judėjimo kontrolę: pareigūnų darbui trukdo gyventojų sąmoningumo trūkumas

Nuo penktadienio Lietuvoje įsigalioja sugriežtinti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių, kuriems ruošiasi ne tik policija, tačiau ir šalies savivaldybės. Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius teigia, kad šalies savivaldybės sprendžia ne tik techninius klausimus, tačiau ir padeda policijai su žmogiškaisiais resursais. Visgi M. Sinkevičius akcentuoja, kad jau kelias dienas dalyje šalies vykdomi judėjimo apribojimai atskleidė niūrią žinią, jog dauguma šalies gyventojų neapsirūpina reikiamais dokumentais ir taip apsunkina pareigūnų darbą.

Savivaldybės sprendžia techninius klausimus, padeda policijai su žmogiškaisiais resursais

„Sunku gal agreguotai kalbėti už visus, bet tikrai savivaldybės ruošiasi, tai pradėjo daryti jau sekmadienį, kada buvo gautos pirmosios žinios iš naujai suformuotos Vyriausybės. Visgi, aišku, didžiausias krūvis teks mūsų policijos pareigūnams, kurie kontroliuos judėjimą ir, matyt, tai darys ypač švenčių ir savaitgalių dienomis su realiomis užkardomis“, – Eltai teigė M. Sinkevičius.

LSA prezidento teigimu, savivaldybių pagrindinis tikslas šiuo metu kiek įmanoma palengvinti policijos pareigūnų darbą ir išspręsti tokius logistinius klausimus, kaip: kuriuos įvažiavimus palikti kontroliuojamus, o kuriuos – užblokuoti.

„Neretai į savivaldybę ar miestą yra keli patekimo keliai, būna ir savivaldybės ar miestai tranzitinio tipo, pro kuriuos reikia pravažiuoti vykstant kažkur kitur. Tai nereta savivaldybė, pasitarusi su policijos pareigūnais, nusprendžia, kiek iš įvažiavimų į miestą reikia aklinai uždaryti“, – sakė M. Sinkevičius.

Jo teigimu, savivaldybės taip pat sprendžia ir kitus techninius klausimus, pavyzdžiui, kaip užtverti kelius, kuriais judėjimas yra sustabdytas.

„Sprendžiame ir visus tokius techninius dalykus: ar reikia užtverti tuos įvažiavimus, kurie mažiausiai naudojami, ir kaip tokius įvažiavimus reiktų užtverti: ar juos reikėtų aklinai užtverti statybine tvora, ar užtektų tik kažkokių kelių eismo ženklų“, – teigė LSA prezidentas.

„Kita vertus, turime turėti omenyje, kad, jeigu užtversi kažkokį kelią aklinai, tai gali atsitikti ir įvairios kitos situacijos, nesusijusios su COVID-19, todėl taip pat reikia užtikrinti, kad, pavyzdžiui, greitoji ar gaisrinė galėtų pravažiuoti, kad negaištų laiko stovint prie kažkokių užtvarų“, – pridūrė jis.

M. Sinkevičius akcentuoja, kad savivaldybės taip pat padeda policijai spręsti ir žmogiškųjų resursų trūkumą, užtikrinant judėjimo kontrolę. LSA prezidentas teigia, kad dalis savivaldybių į pagalbą planuoja pasitelkti viešosios tvarkos tarnybas.

„Pavyzdžiui, viešosios tvarkos darbuotojai mūsų savivaldybėje yra buvę policijos pareigūnai, todėl tikrai manau, kad jie sugebėtų paklausti vykstančio piliečio, kur jis vyksta, kokiu tikslu, ar turi turto, ar neturi“, – sakė M. Sinkevičius, akcentuodamas, kad visgi didžioji atsakomybė dėl judėjimo kontrolės teks policijos pajėgoms.

„Mes geranoriškai ateiname į pagalbą ir dėl to, kad norime padėti, ir dėl to, kad, jeigu visi policijos pareigūnai miestelyje ar savivaldybėje budės tik keliuose, neliks kam rūpintis kriminaliniais nusikaltimais“, – pridūrė jis.

Trūksta gyventojų sąmoningumo ir pasiruošimo

Visgi LSA prezidentas atkreipia dėmesį, kad trečiadienį-ketvirtadienį daliai savivaldybių jau įsivedus judėjimo ribojimus paaiškėjo, jog didžioji dalis keliaujančių piliečių dažnai ne tik yra nepasirūpinę kelionės tikslą pagrindžiančiais dokumentais, tačiau neretai net tikina apie judėjimo kontrolę nieko negirdėję.

„Nėra iki galo sklandu, nes toks vaizdas, kad vis dar yra piliečių, kurie nei žiūri televiziją, nei internetu naudojasi, toks vaizdas, kad tik susidūrę su policijos užkarda pradeda suprasti, kad kažkas vyksta. Daugelis atsainiai žiūri ir nepasirūpina reikiamais dokumentais“, – atkreipė dėmesį jis.

M. Sinkevičius pabrėžė, kad toks gyventojų neatsakingas elgesys labai apsunkina policijos pareigūnų darbą.

„Reikia suprasti, kad policijos pareigūnai, įvedę jūsų asmens duomenis, gali patikrinti, kur jūs gyvenate, kur jūs registruotas, kur jūs turite turto, bet visa tai užtrunka laiko, reikia asmens dokumento, nueiti prie kompiuterio, suvesti duomenis ir t. t. Tai mes, savivaldybių merai, prašome gyventojų, kad būtų pasiruošę reikiamus įrodymus“, – paragino LSA prezidentas.

Gailė Jaruševičiūtė (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą