Gruodžio 1-oji: vardadieniai, astrologija

Gruodžio 1-oji – Pasaulinė AIDS diena.

Pasaulinė AIDS diena minima nuo 1988 m. Nuo 1981-ųjų, kada buvo užregistruotas pirmasis šios ligos atvejis, vis dar nėra vaistų, galinčių ją išgydyti, nors mokslininkai jau sukūrė keletą preparatų, stiprinančių imuninę sistemą, kurie padeda kovoti su ŽIV (žmogaus imuniteto virusu) ir taip prailginti gyvenimą. Esama įvairių teorijų, iš kur atsirado šis virusas, tačiau labiausiai pagrįsta yra ta, kad Afrikoje žmonės, gerdami beždžionių kraują, užsikrėtė beždžioniška liga, kuri mutavo ir tokiu būdu atsirado ŽIV. Šiuo metu ŽIV yra dviejų tipų: ŽIV-1, paplitęs Afrikoje, ir ŽIV-2 – Europoje. Vienas nuo kito truputį skiriasi tuo, kad ŽIV-2 klinikiniai požymiai nėra tokie baisūs kaip afrikietiško ŽIV. Virusas, pažeisdamas imuninę sistemą, per kelerius metus sukelia AIDS, o žmonės miršta nuo peršalimo, plaučių uždegimo, išsekimo, gripo ir kitų ligų, nes organizmas tampa joms neatsparus.

Gruodžio pirmoji, antradienis – 336-oji metų diena (antroji 49-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 30 dienų.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Baltenė, Baltenis, Balys, Butigeidas, Eligas, Eligijus, Nata, Natalė, Natalija, Natalis, Natas, Natė;

rytoj: Aura, Aurelija, Aurė, Aurėja, Milkanta, Milkantas, Minkinta, Milkintas, Milmantas, Milmantė, Paulina, Svirgailas, Svirgailė, Svirganta, Svirgauda, Svirgaudas, Svirgaudė, Svirgeda, Svirgedas, Vėjūnas, Viviana;

poryt: Atalija, Audinga, Audingas, Gailintas, Ksavera, Ksaveras, Ksaverija, Linvyda, Linvydas, Linvydė.


Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.17, leidžiasi 15.58. Dienos ilgumas – 07.41.

Šiandien – trečioji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Šaulio ženkle.


Protingos mintys:

„Velnias grumiasi su Dievu, o kovos arena — žmonių širdys“ (F. Dostojevskis).


Astrologinė prognozė gruodžio 1-ajai, antradieniui

AVINAS. Iš ryto būsite išsiblaškę, mieguisti, todėl daugiau rizikų gali kilti kelyje. Įdienojus reakcija pagerės, domėsitės įvairia informacija, transporto, ryšių reikalais ir kt. Galbūt teiksite ar imsite interviu.

JAUTIS. Piniginės reikalai bus ypač aktualūs. Regis, skaičiuosite, kiek galite išleisti kalėdinėms dovanoms ir malonumams. Jeigu galite, mažinkite vartotojiškumą, labai apgalvokite poreikius, nes jie tikriausiai yra gerokai išpūsti.

DVYNIAI. Pasižymėsite jautrumu, emocionalumu, nuotaikų kaita. Dėl mieguistumo bus sunku keltis ir aktyviai pradėti darbo dieną. Regis, įdienojus pasijusite geriau ir veikla taps produktyvesnė.

VĖŽYS. Regis, užsisvajoję, išsiblaškę pradėsite šią dieną ir ne visiems tai pasikeis dienos tėkmėje. Fizinė savijauta taip pat nebūtinai džiugins. Saugokite sveikatą.

LIŪTAS. Jums labai reikia bendraminčių, kolektyvo palaikymo ir to galite tikėtis. Pravartu pasitelkti humoro jausmą, optimizmą, nes tai pagerins nuotaiką ir pridės populiarumo.

MERGELĖ. Iš ryto galimi įvairūs trikdžiai, tačiau įdienojus jums pavyks neblogai padirbėti. Jeigu dirbate iš namų, tai dar spėsite ir namus aptvarkyti tuo pačiu darbo laiku.

SVARSTYKLĖS. Į keistą savijautą, sveikatos sutrikimus nederėtų numoti ranka. Jeigu jaučiatės gerai, tuomet neblogai seksis protinė veikla, informacijos paieškos ir pan.

SKORPIONAS. Kad ir kiek turėtumėte meilės savo širdyje, dosnūs negalėsite būti dėl objektyvių priežasčių. Svarbu įvertinti finansines galimybes ir subalansuoti išlaidas.

ŠAULYS. Rytas gali prasidėti su keblumais, nesusipratimais. Vėliau vis bandysite kažką įrodyti aplinkiniams, partneriui. Regis, jums įvairiai seksis – kažkuo kai kuriuos įtikinsite, o kažkuo – niekaip ir nieką.

OŽIARAGIS. Dėl artimo žmogaus, augintinio arba savo sveikatos galite nerimauti visą dieną. O jeigu sveikata rūpesčių nekelia, tuomet problemėlės tykos darbe, gatvėje.

VANDENIS. Mylimo žmogaus, vaikų situacija, pradėto projekto eiga gali sukelti abejonių. Regis, teks ieškoti papildomos informacijos, kad kažką išsiaiškintumėte ir rastumėte sprendimą.

ŽUVYS. Dėl namų ir artimųjų galite būti taip susirūpinę, kad nelengvai persijungsite į darbo reikalus. O tų darbų marios… Net jei esate saviizoliacijoje ar sirguliuojate, visiškai nuo jų atitrūkti nepavyks.

Geros dienos!

Valentina Gudienė (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą