Elitinė rusiška ir suomiška degtinė buvo gaminama Lietuvoje

0 Komentarų

Šių metų lapkričio 20 dieną, apie 15.00 val., Utenos aps. VPK Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai tikrindami gautą informaciją Vilniaus mieste, prie atviro garažo pastebėjo mikroautobusą ir šalia stovinčius bei įtartinai besielgiančius du vyriškius. Pareigūnai nusprendė patikrinti vyriškių asmenybes ir mikroautobusą. Lazdijų gyventojo vairuojamo mikroautobuso patikra nustebino ir visko mačiusius pareigūnus. Automobilyje buvo rastos įvairių dydžių plastikinės talpos su bespalviu skysčiu, turinčiu stiprų alkoholio kvapą. Paaiškėjus, kad antrasis vyriškis yra Vilniaus miesto gyventojas, pareigūnai patikrino ir jo garažą, kuriame taip pat surado įvairaus dydžio plastikinių talpų su skysčių likučiais, turinčiais alkoholio kvapą bei butelių kamščių. Aptikus tokius radinius Utenos aps. VPK ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnams kilo įtarimai, kad galimai, kažkur yra nelegalaus alkoholio „fabrikėlis”. Todėl ėmėsi skubių veiksmų ir kratas atliko vilniečio gyvenamojoje vietoje. Įtarimai pasitvirtino, buvo rastas galimai nelegalaus alkoholio „fabrikėlis” su visa reikiama įranga nelegaliai degtinei gaminti, t. y. įvairių talpų buteliai, plastikiniai kamščiai, kartotinės dėžutės su „Finlandia“, „Beluga“ degtinių pavadinimais, savadarbė alkoholio pilstymo įranga su aktyviosios anglies filtrais. Patalpose buvo ir galimai jau pardavimui paruoštos nelegalios alkoholio produkcijos.

Viso buvo rasta ir išimta apie 1 560 litrų skysčio su galimai nedenatūruotu etilo alkoholiu (spiritu), kurio bendra vertė, įskaitant privalomus sumokėti mokesčius sudaro apie 38 600 Eur.

Utenos aps. VPK buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR BK 1992 str. 2 d. ir 201 str. 2 d..

Pagal LR BK 1992 str. 2 d. numatyta atsakomybė – bauda nuo 150 MGL iki 6000 MGL arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų, o LR BK 201 str. 2 d. – bauda nuo 100 MGL iki 4000 MGL arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Panevėžio apygardos prokuratūros II – ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorai.

Asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Vaizdo medžiaga.

GINTI. SAUGOTI. PADĖTI.

—————-

Asta Šuminienė

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Komunikacijos poskyrio vedėja

Share this post

Parašykite komentarą