Ceikiniuose: nuo idėjos prie darbų

Pas kaimynus:

Ignalinos rajono savivaldybės administracijos informacija

Ceikiniuose, prie bažnyčios stovinčiame senajame Petrauskų name,  įrenginėjamas  muziejus. Šiame namelyje 1885 metų lapkričio 23 d. liaudies dailininko, vargonininko, muzikos instrumentų meistro Jono Petrausko ir skardžiabalsės Palūšės parapijos giesmininkės Juozapotos Rastenytės šeimoje gimė Lietuvą garsinęs legendinis operos solistas Kipras Petrauskas.  

Mintis turėti savo kraštą pristatančią ekspoziciją ceikiniškiams kirbėjo jau seniai, dar prieš bažnyčios gaisrą. Būtent jis ir pristabdė idėjos įgyvendinimą. Vykstant  bažnyčios atstatymo darbams, namelis laikinai buvo skirtas statybininkams. Na o šiemet seniūnija po truputėlį savo lėšomis organizuoja patalpų remontą: jau nudažytos sienos, sutvarkyta ir pakeista elektros instaliacija, bus dedamos naujos grindys. 

Seniūnas Saulius Zabolevičius pažadėjo pakviesti, kai vaizdas bus tikrai gražus, o laisvalaikio organizatorė Ema Trapikienė sakė su bibliotekininke Onute jau planuojančios, kaip bus kuriamas muziejus. Biblioteka yra sukaupusi daug medžiagos apie Miką ir Kiprą Petrauskus, taip pat Ceikinių krašto amatininkus, kurių darbai tikrai papuoš naujas erdves. Nebus užmiršti ir senieji buities daiktai. Na o ypatingą vietą užims vertingi bažnyčios dokumentai, reliktai, medžiaga apie Ceikiniuose kunigavusius dvasininkus. Planuojama, kad muziejus visuomenei bus pristatytas kitų metų rugsėjo mėnesį, švenčiant Labanorinės atlaidus, kai tradiciškai organizuojamas koncertas. Tikimasi, kad iki to laiko baigsis žmoniją kamuojančios negandos.

Ceikiniuose taip pat tvarkoma Miško gatvė, einanti šalia kapinių. Kaip pasakojo seniūnas, jos dalis nuo gyvenvietės pusės yra išasfaltuota, o kita atkarpa buvo tiesiog šunkeliukas ir dar privačiame sklype. Taigi dabar keliukas nukreiptas valstybine žeme ir remontuojamas.

Informaciją parengė Lina Kovalevskienė

Nuotraukos Emos Trapikienės

Share this post

Parašykite komentarą