G. Nausėda apie „Brexitą“: susitarimo scenarijų vis dar įmanoma įgyvendinti

Briuselis, spalio 15 d. (ELTA).

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad ES vis dar įmanoma pasiekti susitarimą su Jungtine Karalyste (JK) dėl ateities santykių.

„Lietuva, kaip ir visa Europa, yra suinteresuota tuo, kad derybos pasibaigtų sėkmingai, kadangi susitarimas yra kur kas geresnė alternatyva nei susitarimo nebuvimas. Tai reikalautų pasiruošti tam tikras specialias priemones ir tikrai sudarytų tam tikrų kliūčių sėkmingai bendradarbiauti su Jungtine Karalyste ateityje. Akivaizdžiai teikiame pranašumą susitarimo scenarijui, kurį vis dar įmanoma įgyvendinti“, – po Europos Vadovų Tarybos posėdžio teigė G. Nausėda.

Prezidentas taip pat pabrėžė, kad JK turi išlikti artima ES partnerė, kad ir kaip susiklostytų derybos.

„Kad ir kaip susiklostytų šių derybų pabaiga, turime išsaugoti JK kaip artimą ES partnerį ir kreipti dėmesį į kelias kertines mūsų gyvenimo sritis – ES piliečių nediskriminavimas, socialinės politikos koordinacija, taip pat kelių transportas ir mobilumas. Šie aspektai ES yra labai svarbūs“, – sakė G. Nausėda.

JK palikus ES, prasidėjo pereinamasis laikotarpis, kurio metu prekyba su kitomis ES valstybėmis vykdoma panašiais principais, kaip ir anksčiau. Šiuo metu JK ir ES mėgina susitarti dėl prekybos santykių po pereinamojo laikotarpio.

Prancūzija tuo tarpu jau ruošiasi chaotiško „Brexito“ galimybei.

ES teigia, kad būtina susitarti bent iki spalio mėnesio galo.

Lukas Blekaitis (ELTA)

Share this post

Parašykite komentarą