SAM primena: balsavimo punktuose kaukių dėvėjimas yra privalomas

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad į LR Seimo rinkimų balsavimo punktus atvykę gyventojai – rinkėjai, stebėtojai, komisijų nariai ir kiti vyresni negu 6 metų amžiaus asmenys, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias asmens apsaugos priemones (kaukes, respiratorius, kt.).

Tokia tvarka numatyta sveikatos apsaugos ministro, valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo Aurelijaus Verygos sprendimu.

Kaip ir anksčiau, apsaugos priemonių dėvėti nereikės tais atvejais, kai dėl negalios tai padaryti yra sudėtinga arba neįmanoma. Kaukių ir respiratorių leidžiama nedėvėti kurčnebyliams, esant tam tikriems psichikos sveikatos, kvėpavimo sutrikimams, autizmo spektro sutrikimams ir panašiais atvejais.

Tuo tarpu tiems asmenims, kurie dėl turimos negalios negali dėvėti kaukių ar respiratorių, bet jų negalia leidžia rinktis alternatyvias veido apsaugos priemones (pvz., turintieji klausos negalią), rekomenduojama užsidėti veido skydelius.

Ministerija primena, kad nosį ir burną dengiančių asmens apsaugos priemonių reikalavimas išlieka pagrindine koronaviruso (COVID-19) plitimo prevencijos priemone visose valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose bei jų valdomose įmonėse.

Operacijų vadovo sprendimą galite rasti ČIA.

SAM Spaudos tarnyba

Share this post

Parašykite komentarą