Pašto siuntas gabenusiame vilkike muitininkai aptiko beveik pusės milijono eurų vertės kontrabandą

Rugsėjo 17 d. į Medininkų kelio postą vilkiku atvažiavęs Rusijos pilietis matyt nesitikėjo, kad muitininkai detaliai patikrins jo mašiną. Tačiau, patikrinę vilkiku gabentą krovinį rentgenu, muitininkai ten aptiko ir dėžes su cigaretėmis. Sulaikytų rūkalų vertė – apie 0,5 mln. eurų.

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, apie 2 val. 40 min. nakties, į Medininkų kelio postą iš Baltarusijos Respublikos vilkiku „Scania“ atvažiavęs Rusijos pilietis pareigūnams deklaravo vykstantis į Rusijos Kaliningrado sritį, į kur gabena pašto siuntas.

Bet muitinės pareigūnai nusprendė patikrinti šį vilkiką rentgeno kontrolės sistema. Tuomet ir paaiškėjo, kad dalis maišų, paženklintų pašto siuntų logotipais, prikimšti cigarečių kontrabandos.

Iš viso maišuose buvo rasta 126 500 pakelių baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“. Jų vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – 442 750 eurai.

Muitinės kriminalinės tarnybos Vilniaus skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl kontrabandos, o vilkiko vairuotojas buvo sulaikytas dviem paroms. Tyrimui vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Lina Motiejūnienė, Muitinės kriminalinės tarnybos vyriausioji specialistė,

Share this post

Parašykite komentarą